Akce tříd

Adapťák 6.A aneb Jsme na jedné lodi

10. a 11. 9. 2020

Na adapťáku jsme hráli hru na cestovatele – za každý splněný úkol jsme dostali díl mapy, díky které jsme se nakonec měli dostat k pokladu. Úkoly jsme plnili jako jeden tým, proto se snažili všichni. Hráli jsme seznamovací hry, běhali s kolíčky, podbíhali lano, vyplňovali kvíz o paní učitelce, opravovali létající koberečky a byli jsme se společně i projít v kukuřičném bludišti. Bylo to skvělé. Večer jsme si pochutnali na úžasné večeři od paní psycholožky a pak si připili „šampáněm“ na dobrou spolupráci. Po večeři jsme se šli projít chodbami školy. V noci je škola velmi strašidelná! V některých kabinetech prý straší… Spaní v naší třídě bylo zajímavé, ustali jsme si mezi lavicemi. Druhý den jsme šli kolem řeky Svratky hledat kamínkový poklad. Na tento adapťák nezapomeneme, protože nám spolu bylo dobře.

Viktorie Hudcová, Ema Kabelková, Dominik Stejskal

Fotogalerie

 

Loučení s deváťáky

Album ve fotogalerii: Loučení s deváťáky 

Pohádky pro prvňáčky - projekty 9 + 1

V hodinách slohu deváťáci dostali za úkol vymyslet pohádky „pro moderní děti“. Ve skupinách dali hlavy dohromady a vznikly zajímavé texty. Ty nejhezčí pohádky jejich autoři pak prvňáčkům přečetli. Prvňáčci se na každou „pohádkovou návštěvu“ starších spolužáků těšili. Pohádky si nejen poslechli, ale vymýšleli i pokračování pohádek a jako poděkování namalovali deváťákům pěkné obrázky – ilustrace vyslechnutých pohádek. Tyto obrázky teď zdobí nástěnku v 9. třídě.

Simona Krejčí, třídní učitelka 9.B

pohadky pro prvnacky

Fotogalerie

 

Módní přehlídka v 6.B

Dne 27.1. během 5.vyučovací hodiny se ve třídě 6.B uskutečnila módní přehlídka. Zúčastnilo se pět módních ateliérů, každý předváděl originální modely: Milionáři, Moderní holky, Móda pro bohaté, Moderní pohádkové postavy a Učitelky. Módní přehlídka se nám povedla, byla vtipná, zábavná a všichni jsme se dobře bavili.

Beáta a Kristýna

modni prehlidka v 6.B

 

Exkurze na úřad práce 2020

Dne 20. ledna se žáci devátých tříd vydali na úřad práce. Zde jsme byli poučeni o důležitosti výběru střední školy a dozvěděli jsme se, jaké jsou možnosti studia na středních školách v Brně. Po přednášce jsme měli možnost prohlédnout si podrobné záznamy o přijímacím řízení na různých typech škol. K nahlédnutí byly k dispozici i složky s popisem toho, co obnáší jednotlivá povolání. Nakonec jsme si ještě pro zajímavost zkusili test profesní orientace. Odcházeli jsme odtud s dobrým pocitem, že se na trhu práce určitě neztratíme.

Lucie a Magdalena

Fotogalerie

 

9 + 1 u stromečku

Poslední společné Vánoce aneb Deváťáci s prvňáky u stromečku

V pátek 20. prosince jsme společně ve škole oslavili již deváté Vánoce. Báječně jsme si to užili, letos to asi byl vánoční den s nejpromyšlenějším programem, jaký jsme měli. Nejhezčím zážitkem byly dílny, v rámci kterých jsme pracovali s prvňáčky a pomáhali jim vyrábět dárky, vánoční přání a dekorace. Dokonce se nám podařilo všechny rozveselit a vytvořit krásnou vánoční atmosféru. Když jsme totiž dokončili společné „tvoření“, pozvali jsme je do třídy k našemu vánočnímu stromečku. Bylo hezké sledovat údiv našich nejmenších spolužáků, když jim někteří z nás zahráli koledy na hudební nástroje a oni dostali možnost si s námi zazpívat. Poté jsme jim předali ještě drobný dárek a oni drobností překvapili i nás. Následně jsme se s nimi už museli rozloučit a popřát jim pěkné Vánoce. Zbylé tři vyučovací hodiny, které jsme měli k dispozici, jsme strávili jako jeden kolektiv hraním her, tombolou, rozdáváním dárků a pojídáním cukroví. Největším překvapením pak pro nás byl speciální dárek od paní učitelky třídní. Každý z nás dostal plyšáka, protože „kdo si hraje, nezlobí.“

 Pavel a Tereza z 9.B.

vanocni dilny800x600xxx002-COLLAGE

 

Akce 9+1

V rámci patronátu deváťáků nad prvňáčky jsme se během prosince zašli podívat na vyučování do prvních tříd. Prvňáčkům jsme pomáhali s učením písmenek a učili jsme se s nimi i básničku. Na oplátku se zase prvňáčci přišli podívat za námi. Prohlédli si naše sešity, velkou deváťáckou třídu a vánoční stromeček. Poté jsme si s nimi zahráli hru – představili jsme se jim a oni si museli zapamatovat naše jména.

Všem se vzájemné návštěvy moc líbily a těšíme se na další akce.

Radim a Petra, 9. třída

9 a 1 hey800x600xxx001-ANIMATION

 

 

Mikulášská pro první stupeň

Deváté třídy na dopoledne 5.12. dostaly nelehký úkol. Jako každý rok totiž deváťáci musí zorganizovat Mikulášskou pro první stupeň. Pouhé domlouvání a dohadování ohledně kostýmů a stanovišť nám zabralo spoustu času, a tak jsme si ani nedokázali představit, jak bude náročné vše zrealizovat a provést.

Ráno se neslo v duchu spěchu, ale nakonec se nám vše povedlo připravit včas. Před osmou hodinou jsme již byli nachystaní a těšili se na první děti, které k nám měly do tělocvičny zavítat.

Na děti čekalo plnění šesti úkolů – musely nakrmit čerta (házení míčků do čertovské hlavy), svézt se na pekelné klouzačce, poskládat andělské puzzle, skákat v čertově pytli, prokličkovat pekelnou stezkou a nakonec projít „peklem“ a podepsat prohlášení o tom, že nebudou zlobit.

První dvě třídy jsme si neskutečně užili, ale rádi jsme uvítali následující přestávku. Postupem času nás vysvětlování, neustálé chození i utěšování některých bojácných dětí začalo unavovat a nakonec jsme byli rádi, že už to všechno máme za sebou.

S odstupem času nám i přes obrovskou námahu, kterou jsme vynaložili, zůstávají krásné vzpomínky doložené několika trefnými fotkami. Jsme rádi, že jsme se mohli této akce účastnit a věříme, že si to nápodobně užily i děti z prvních až čtvrtých tříd.

Pavel a Terka, 9.třída

Mikulášská

 

Strana 1 z 72