Akce tříd

Loučení s deváťáky

Album ve fotogalerii: Loučení s deváťáky 

Pohádky pro prvňáčky - projekty 9 + 1

V hodinách slohu deváťáci dostali za úkol vymyslet pohádky „pro moderní děti“. Ve skupinách dali hlavy dohromady a vznikly zajímavé texty. Ty nejhezčí pohádky jejich autoři pak prvňáčkům přečetli. Prvňáčci se na každou „pohádkovou návštěvu“ starších spolužáků těšili. Pohádky si nejen poslechli, ale vymýšleli i pokračování pohádek a jako poděkování namalovali deváťákům pěkné obrázky – ilustrace vyslechnutých pohádek. Tyto obrázky teď zdobí nástěnku v 9. třídě.

Simona Krejčí, třídní učitelka 9.B

pohadky pro prvnacky

Fotogalerie

 

Módní přehlídka v 6.B

Dne 27.1. během 5.vyučovací hodiny se ve třídě 6.B uskutečnila módní přehlídka. Zúčastnilo se pět módních ateliérů, každý předváděl originální modely: Milionáři, Moderní holky, Móda pro bohaté, Moderní pohádkové postavy a Učitelky. Módní přehlídka se nám povedla, byla vtipná, zábavná a všichni jsme se dobře bavili.

Beáta a Kristýna

modni prehlidka v 6.B

 

Exkurze na úřad práce 2020

Dne 20. ledna se žáci devátých tříd vydali na úřad práce. Zde jsme byli poučeni o důležitosti výběru střední školy a dozvěděli jsme se, jaké jsou možnosti studia na středních školách v Brně. Po přednášce jsme měli možnost prohlédnout si podrobné záznamy o přijímacím řízení na různých typech škol. K nahlédnutí byly k dispozici i složky s popisem toho, co obnáší jednotlivá povolání. Nakonec jsme si ještě pro zajímavost zkusili test profesní orientace. Odcházeli jsme odtud s dobrým pocitem, že se na trhu práce určitě neztratíme.

Lucie a Magdalena

Fotogalerie

 

9 + 1 u stromečku

Poslední společné Vánoce aneb Deváťáci s prvňáky u stromečku

V pátek 20. prosince jsme společně ve škole oslavili již deváté Vánoce. Báječně jsme si to užili, letos to asi byl vánoční den s nejpromyšlenějším programem, jaký jsme měli. Nejhezčím zážitkem byly dílny, v rámci kterých jsme pracovali s prvňáčky a pomáhali jim vyrábět dárky, vánoční přání a dekorace. Dokonce se nám podařilo všechny rozveselit a vytvořit krásnou vánoční atmosféru. Když jsme totiž dokončili společné „tvoření“, pozvali jsme je do třídy k našemu vánočnímu stromečku. Bylo hezké sledovat údiv našich nejmenších spolužáků, když jim někteří z nás zahráli koledy na hudební nástroje a oni dostali možnost si s námi zazpívat. Poté jsme jim předali ještě drobný dárek a oni drobností překvapili i nás. Následně jsme se s nimi už museli rozloučit a popřát jim pěkné Vánoce. Zbylé tři vyučovací hodiny, které jsme měli k dispozici, jsme strávili jako jeden kolektiv hraním her, tombolou, rozdáváním dárků a pojídáním cukroví. Největším překvapením pak pro nás byl speciální dárek od paní učitelky třídní. Každý z nás dostal plyšáka, protože „kdo si hraje, nezlobí.“

 Pavel a Tereza z 9.B.

vanocni dilny800x600xxx002-COLLAGE

 

Akce 9+1

V rámci patronátu deváťáků nad prvňáčky jsme se během prosince zašli podívat na vyučování do prvních tříd. Prvňáčkům jsme pomáhali s učením písmenek a učili jsme se s nimi i básničku. Na oplátku se zase prvňáčci přišli podívat za námi. Prohlédli si naše sešity, velkou deváťáckou třídu a vánoční stromeček. Poté jsme si s nimi zahráli hru – představili jsme se jim a oni si museli zapamatovat naše jména.

Všem se vzájemné návštěvy moc líbily a těšíme se na další akce.

Radim a Petra, 9. třída

9 a 1 hey800x600xxx001-ANIMATION

 

 

Mikulášská pro první stupeň

Deváté třídy na dopoledne 5.12. dostaly nelehký úkol. Jako každý rok totiž deváťáci musí zorganizovat Mikulášskou pro první stupeň. Pouhé domlouvání a dohadování ohledně kostýmů a stanovišť nám zabralo spoustu času, a tak jsme si ani nedokázali představit, jak bude náročné vše zrealizovat a provést.

Ráno se neslo v duchu spěchu, ale nakonec se nám vše povedlo připravit včas. Před osmou hodinou jsme již byli nachystaní a těšili se na první děti, které k nám měly do tělocvičny zavítat.

Na děti čekalo plnění šesti úkolů – musely nakrmit čerta (házení míčků do čertovské hlavy), svézt se na pekelné klouzačce, poskládat andělské puzzle, skákat v čertově pytli, prokličkovat pekelnou stezkou a nakonec projít „peklem“ a podepsat prohlášení o tom, že nebudou zlobit.

První dvě třídy jsme si neskutečně užili, ale rádi jsme uvítali následující přestávku. Postupem času nás vysvětlování, neustálé chození i utěšování některých bojácných dětí začalo unavovat a nakonec jsme byli rádi, že už to všechno máme za sebou.

S odstupem času nám i přes obrovskou námahu, kterou jsme vynaložili, zůstávají krásné vzpomínky doložené několika trefnými fotkami. Jsme rádi, že jsme se mohli této akce účastnit a věříme, že si to nápodobně užily i děti z prvních až čtvrtých tříd.

Pavel a Terka, 9.třída

Mikulášská

 

Divadelní představení Saturnin 2019

SATURNIN

V pátek 29.11 jsme navštívili společně s osmáky Mahenovo divadlo, kde jsme zhlédli divadelní hru
Saturnin v hlavní roli s Martinem Siničákem. Již od začátku nás uchvátily herecké výkony a zejména
role Saturnina. Celé vystoupení se všichni smáli jeho kouskům a ještě dlouhou dobu se je snažili
napodobit. Z divadla jsme odcházeli se smíchem a v dobré náladě. Vystoupení bylo velice příjemným
ozvláštněním pátečního dne. Rádi bychom představení doporučili lidem, co se rádi smějí.

Pavel a Lucie, 9.ročník

Fotogalerie

 

Strana 1 z 72