Akce

Pomáháme s organizací sbírky pro bystrcký útulek pro psi a kočky

Andrea Konečná a Kristýna Lazarová z 8. A, které pořádají na naší škole sbírku pro bystrcký útulek pro psi a kočky, se na členy parlamentu obrátily s prosbou o pomoc při organizaci.

Chceš také pomoci?

Napiš na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo jdi o přestávce do třídy 8.A a vyhledej Andreu Konečnou nebo Kristýnu Lazarovou.

Přijímáme: staré ručníky, staré plyšáky (bez skleněných očí), nerozbalené dětské piškoty, krmivo pro psy nebo kočky v konzervách či suché, hračky pro psy a kočky.

Věci přijímáme do čtvrtka 22.2.2018 do 10:00, vždy o velkých přestávkách. Pokud by Vám čas nevyhovoval, kontaktujte nás, prosím, a domluvíme se na jiném termínu.

Za ZŠ Heyrovského: Andrea Konečná a Kristýna Lazarová z 8. A (iniciátorky), Olga Matoušková (koordinátorka).

 

Recitační soutěže

Letos stejně jako v předchozích letech proběhla na naší škole recitační soutěž. Nejprve soutěžil 30. ledna první stupeň a pak 13. února převedli svou recitaci žáci druhého stupně. Ke zdárnému průběhu soutěže přispěl i žákovský parlament, který zasedl do poroty. Jmenovitě to byla Katka Kuchařová a Filip Vavrouch. Oba na vlastní kůži zjistili, že hodnotit výkony svých spolužáků není vůbec jednoduché.

Karla Prátová, vyučující ČJ

Album ve fotogalerii: Recitační soutěž 1. stupněAlbum ve fotogalerii: Recitační soutěž 2. stupně 

Ohlédnutí za adopcí vlka arktického a kočky pouštní

logo zoobrnoV loňském školním roce se naše škola stala ve spolupráci s KRAP adoptivním rodičem dvou zvířat v  ZOO Brno – vlka arktického a kočky pouštní. Tato adopce vypršela 9. února 2018. Jménem naší školy děkujeme brněnské ZOO za příležitost zapojit se do adopce. Také děkujeme za vstřícnost při organizaci doprovodných akcí, jako bylo předání osvědčení, pozvání Žákovského parlamentu do ZOO a pozvání na den adoptivních rodičů.

Přejeme brněnské ZOO hodně ochotných dárců a pomocníků.

Zapsala: Ing. Olga Matoušková 

Obrázek: http://www.mc-triton.cz/wp-content/uploads/2015/03/logo_zoobrno-300x154.jpg

 

 

 

 

 

Plastové kelímky pro zahradnictví na Kociánce

V rámci projektu "Mléko do škol" dostávají žáci naší školy jednou za čtrnáct dní mléčné výrobky - v plastových kelímcích. Co s nimi? Naskytla se nám příležitost dodávat plastové kelímky do zahradnictví na Kociánce, kde je dále využijí pro pěstování nejrůznějších rostlinek.

Na zahájení této naší spolupráce chceme uspořádat na naší škole soutěž mezi třídami O NEJVĚTŠÍ PYRAMIDU. A materiál? Samozřejmě plastové kelímky! Soutěž proběhne v posledním únorovém týdnu. Do té doby mají žáci možnost shromažďovat "stavební materiál". Tím jsou kelímky různých velikostí a tvarů, nejlépe od jogurtů, mléka, smetany a podobně, od těch menších až po ty velké, 500gramové.

Touto soutěží zahájíme sběr kelímků, o kterém vás  dále budeme informovat. Doufáme, že vytrváme.

Za žákovský parlament Vás všechny zve ke spolupráci Olga Matoušková.

 

TEPLÁKOVÝ DEN

16. ledna se školy po celé republice připojily k akci DEN V TEPLÁCÍCH. Tuto akci vyhlásila studentská organizace Schools United. A my, žáci ZŠ Heyrovského, jsme se zapojili. Myslíme si, že každý miluje tepláky! Ale do školy si je tak často nevezmeme. A co když si je vezmou všichni?

Smyslem vyhlášení tohoto dne bylo umožnit žákům, aby se uvolnili a cítili se pohodlněji před koncem pololetí, kdy mají spostu práce s uzavíráním známek.

Zapsal: J. Kozmin, 7. B (člen Žákovského parlamentu)

Album ve fotogalerii: Teplákový den

  

 

 

VÁNOČNÍ PŘEKVAPENÍ 22. PROSINCE 2017

Na pátek, 22. prosince, připravili členové parlamentu malé, možná už trochu tradiční, překvapení. Připomněli jsme si, že Vánoce už jsou opět tady. Paní učitelka Šmídová napekla s deváťáky výborné cukroví, kterým si mohl osladit páteční ráno každý, kdo přišel do školy a paní učitelka Smělíková nacvičila se skupinkou žáků koledy, které ráno zahráli a zazpívali. Byl to příjemný začátek posledního školního dne před Vánocemi.

Děkujeme všem za pomoc při přípravě tohoto malého Vánočního překvapení.

Přejeme Vám hezký a klidný rok 2018 

Žákovský parlament

Album ve fotogalerii: Vánoční překvapení 

Máme trička!

21. prosince dostal Žákovský parlament hezký vánoční dárek. Došla nám trička! Na několika setkáních jsme diskutovali o barvě a potisku a pak trička objednali.

Na tričkách máme logo našeho parlamentu a znak Bystrce.

Velice děkujeme panu Sommrovi z Bystrce, který nám finančním darem přispěl na jejich koupi. Také děkujeme firmě, která nám trička vyrobila a doručila ve velmi krátké době.

Hned následující den jsme je využili při organizaci vánoční akce na naší škole.

Za parlament O. Matoušková

P1080388P1080393

 

 

 

 

 

Předvánoční soutěž o nejdelší papírový řetěz

Ve středu, 20. prosince, tedy těsně před Vánocemi, se o velké přestávce konala na naší škole SOUTĚŽ O NEJDELŠÍ PAPÍROVÝ ŘETĚZ. Žáci jednotlivých tříd museli hodně spolupracovat a během deseti minut vyrobit co nejdelší papírový řetěz. Všem se dařilo, jak ve spolupráci, tak ve výkonech. Nejdelší řetěz vytvořila 4. B. Překvapením bylo, že za poměrně krátkou dobu dokázali vytvořit řetěz, který měřil 55,61 metrů! Hotové a změřené řetězy pak mohli jednotlivé třídy použít k výzdobě.

Doufáme, že si všichni soutěž užili. Blahopřejeme všem ke zdárné spolupráci a společně vytvořenému dílu, a také děkujeme všem, kteří nám pomohli v motivaci a organizaci.

Zapsaly: J. Geryková, 5. B, J. Hrdličková, 5. B a Olga Matoušková

Album ve fotogalerii: Papírový řetěz

 

Parlament na radnici

Dne 6.12.2017 v 9:15 školní parlament vyrazil směr radnice. S panem starostou jsme se sešli ve druhém patře v zasedací místnosti. Pan starosta ochotně odpovídal na naše dotazy. Zajímalo nás, kdy bude opraven skatepark u ZŠ Vejrostova, co bude s parkem u hřbitova, jaké změny se plánují na přechodu Kamenolom, proč jezdí tolik aut ráno k naší škole pěší zónou, jaké nové psí výběhy se objeví, atd. Padaly různé otázky, pan starosta se na všechny snažil odpovědět. Mně největší radost udělal slib, že příští rok vznikne v Bystrci nové moderní hřiště. Líbila se mi i starostova kancelář, kde nám pan starosta ukázal plány budoucího sportovního areálu. Nakonec dostala každá třída jednu knížku o Brněnské přehradě.

Za parlament Vilém Zaoral 5. C a Karla Prátová

Album ve fotogalerii: Parlament na radnici 

Pan starosta Bystrce na setkání našeho parlamentu

Dne 24.11. navštívil setkání našeho žákovského parlamentu na Heyráku starosta Bystrce pan JUDr. Tomáš Kratochvíl.

Paní učitelka Matoušková mu představila jednotlivé zástupce našeho parlamentu. Poté jsme diskutovali o různých akcích, které bychom mohli na naší škole uskutečnit, jako je Retro den nebo Vánoční překvapení. Nyní budeme každý sbírat názory ostatních žáků a na jednom z našich dalších setkání se rozhodneme, které období pro Retro den a jakou vánoční soutěž zvolíme.

Také jsme probírali již několikrát zmiňovaná parlamentní trička, jejich barvu a potisk. V hlasování vyhrála červená barva. Na tričku bychom chtěli logo parlamentu a znak Bystrce.

K většině našich nápadů  měl i pan starosta své podněty, co bychom mohli změnit, případně s čím by nám mohl pomoci. Pozval nás na bystrcký vánoční program a na základě dotazu jednoho z členů nás pozval i na radnici. Návštěva se uskuteční 6. prosince dopoledne. Máme úkol – připravit si dotazy a vše, co by nás a naše spolužáky zajímalo o chodu radnice, ale i věcí, které se týkají Bystrce. Už se těšíme!

 

Zapsaly: Nikola Zdráhalová 8.A, Olga Matoušková

 

 

navstevastarosty

 

KDO SPORTUJE, NEZLOBÍ

Letošní školní rok jsme opět začali seznamovacím setkáním, na kterém se představili noví a staronoví členové Žákovského parlamentu. Přišla i paní učitelka Karla Prátová, druhá koordinátorka z řad učitelů. A hned jsme se vrhli do práce:)

První akcí, do které se parlament zapojil, bylo sportovní odpoledne s názvem KDO SPORTUJE, NEZLOBÍ. Tento program chystá už tradičně naše škola v rámci Brněnských dnů pro zdraví. Název akce je pravdivý. Žáci si na patnácti stanovištích vyzkoušeli různé aktivity a plnili úkoly, při kterých opravdu na zlobení nebyl čas. Po splnění úkolů si vyzvedli drobnou odměnu. Jako první všechna stanoviště prošel a všechny úkoly splnil Dan Bodanský ze 4. A. Blahopřejeme.

To, že atmosféra byla příjemná, ukazují i fotografie ve fotogalerii.

Zapsala: Olga Matoušková

Album ve fotogalerii: Brněnské dny pro zdraví 

Školní rok 2017/2018

Zdravíme Vás v novém školním roce a přejeme ŽÁKOVSKÉMU PARLAMENTU příjemný akční čas ve spolupráci se všemi:)

 

Přejeme všem hezké léto:)

Žákovský parlament

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST – rozloučení se školním rokem

V úterý 27.června se v areálu naší školy konala v pořadí už čtvrtá ZAHRADNÍ SLAVNOST, kterou jsme se rozloučili se školním rokem 2016/17. Pobavit se a zasoutěžit si přišli rodiče, žáci, babičky, dědečkové a kamarádi. Byl zde nachystán zábavný program pro kohokoliv jakéhokoliv věku. Nechyběl už tradiční volejbalový turnaj, byla tu nachystaná stanoviště, kde jste si mohli vyrobit kšilt nebo kytičku z korálků nebo si vyzkoušet hokejbal. Dále vystoupila např. skupina Starlet a žáci, kteří se zúčastnili březnové Talentové soutěže. Proběhla i výtvarná soutěž na téma HLAVA NEHLAVA. Celý program uváděla naše předsedkyně žákovského parlamentu Barbora Sedlaříková a spolu s ní Šimon Hrdlička. Bodem programu, který chystal parlament byla přehlídka klobouků. Terka a Natka ji mile uvedly a věříme, že se všem moc líbila. Pro porotu nebylo snadné vybrat ty nejzajímavější a nejhezčí pokrývky hlavy. Odměny opět koupili rodiče z KRAP. Myslíme si, že si všichni slavnost užili a strávili pěkný večer.

Děkujeme paní učitelce Břicháčkové a Gruberové za organizaci.

Zapsaly: Karolína Pokorná, 7. A a Kateřina Kuchařová, 7. A

Album ve fotogalerii: Zahradní slavnost 

 

 

 

Parlament v ZOO

… a po sportovním dni žákovský parlament vyrazil do Brněnské ZOO. Celý program o našich adoptovaných zvířátkách vedla paní Kratochvílová. O arktických vlcích nám toho hodně povyprávěla. Nejvíce času jsme také strávili u nich, kde se nám moc líbila malá vlčata. Ty jsme sice viděli jen z dálky, ale i tak bylo poznat, že z nich vyrostou velcí, bílí a silní vlci. K pouštím kočkám jsme se v hrozném horku bohužel nevyšplhali. Na druhou stranu jsme se o nich také spoustu věcí dozvěděli. Nakonec jsme si prošli zbytek ZOO a zchladili se ledovou tříští. Tento malý výlet jsme si také užili a rozcházeli jsme se v dobrém.

Karolína Pokorná, 7. A

Album ve fotogalerii: Parlament v ZOO 

Parlamentní sportovní den

Dne 20. 6. 2017 se na naší škole konal sportovní den pro žáky 1. - 5. tříd. Nám, jakožto žákovskému parlamentu byl přidělen úkol vymyslet odpočinkové stanoviště. Rozhodli jsme se zahrát si s dětmi naše oblíbené hry. Dostala se jim možnost postavit si honosné stavby z kostek Kapla, zahrát si dámu a člověče nezlob se nebo dokonce vyzkoušet si přenášení dřevěných kostek pomocí gumiček s provázky. I přes nesmírné horko si všichni soutěžící, organizátoři a pomocníci sportovní den užili s nadšením.

Karolína Pokorná, 7. A

Album ve fotogalerii: Parlamentní sportovní den 

Společně na DRAKa

V úterý 6. června se náš Žákovský parlament vydal na výlet do střediska DRAK u Křižanova. Jeli s námi paní učitelky Matoušková a Prátová. Na místě jsme se seznámili s instruktory Víťou a Luckou, kteří pro nás připravili různé týmové aktivity a hry. Začali jsme jednoduššími aktivitami „na zahřátí“, i když počasí nám přálo a bylo krásně slunečno a teplo celý den. Vyzkoušeli jsme si hodně nových her pro týmy, například bumperball, řešili jsme různé hlavolamy a záhady. Všichni jsme náročný, ale zajímavý program zvládli a podle hodnocení na konci se celý den všem líbil. 

Kateřina Kuchařová, 7. A

Album ve fotogalerii: Společně na DRAKa 

VĚDĚLI JSTE O ŠKOLNÍ JÍDELNĚ?

VĚDĚLI JSTE O ŠKOLNÍ JÍDELNĚ?

Na setkání Žákovského parlamentu 4. května 2017 přišla paní Radka Pollaková, ředitelka školní jídelny,a paní učitelka Daniela Šmídová.

Paní Pollaková nás informovala o tom, jak vypadá den ve školní kuchyni.

parlament-01

Zajímavé informace:

- 500 jídel denně

- Pracovní den od 6.00 do 15.00

- Fyzická náročnost práce

- Nároky na skloubení činností a koordinaci přípravy jídel podle toho, jak se které připravuje (např. pokud se jedno zapéká, druhé se musí vařit na sporáku)

- Příprava jídelníčku podle předpisů, které jsou dané vyhláškou, trvá 2 – 3 dny.

- Každý jídelníček je bodově hodnocen

- Omezení financemi

Co je nutno dodržet při přípravě jídelníčku:

. jedno jídlo se může opakovat až po dvou měsících (tedy 80 jídel, která je potřeba na dva měsíce vymyslet)

. tzv. spotřební koš přesně udává maximální a minimální hodnoty a množství masa, ryb, mléka,

. mléčných výrobků, tuků, cukrů, zeleniny, ovoce, brambor, luštěnin, masa rostlinného, vajec

. vzhled, pestrost

. např: vepřové maso smí být max. 4 x za měsíc, sladké jídlo 2 x za měsíc, smažené jídlo 1 x za měsíc,…

. zásady zdravé výživy

Snaha ze strany ŠJ: používat čerstvé bylinky a česnek (ne pastovaný), opakovat nová jídla, která zaujala a chutnala

Návrhy ze strany členů parlamentu:

. návštěva paní ředitelky ŠJ v jednotlivých třídách na začátku šk. roku, seznámit žáky s těmito informacemi, málokdo o nich ví a přemýšlí o nich

. kniha připomínek (existují degustační listy – lze s nimi pracovat)

. psát složení jídel, která mají nové a neznámé názvy – třeba na nástěnku, abychom věděli, co si objednáváme (nelze do automatu, krátký řádek na všechny informace)

. vytvořit poster s těmito informacemi – jako počátek informovanosti

. je možné někde nějak vyjádřit názor? Byly by vhodné např. degustační listy?

Návrhy ze strany ŠJ:

. týden vaření podle receptů, které chutnají žákům a přinesou je

. týden např. francouzské kuchyně,…

Podněty pro žáky ze strany ŠJ:

. pozdrav nic nestojí, ale zlepšuje atmosféru, stejně tak i poděkování

. nevracej jídlo, pokud jsi ho neochutnal, je to škoda, zkus to

. neříkej „to není dobré“, ale spíše „mě to nechutná“ a snaž se říci i proč – a řekni to i v kuchyni.

Může to pomoci.

. pokud máš výhrady k čemukoliv, řekni to ve školní jídelně –  zpětná vazba vyjádřená slušně a zdvořile je to, co pomáhá

. pokud řekneš, zda Ti jídlo chutnalo nebo ne, pak můžeme reagovat. Pokud to neřekneš, nic se tím nezmění.

Paní učitelka Daniela Šmídová připomněla projekt Skutečně zdravá škola, zmínila některé požadavky na ŠJ.

Např. přestat nabízet doslazované nápoje

Paní Pollaková poukázala na nutnost nabídky nápojů, kterou je vázána.

Návrh: vyzkoušet po určité období (14 dní až jeden měsíc) nenabízet doslazované nápoje, uvidí se.

Dále spolu budou komunikovat, jednou z věcí jsou degustační listy

Děkujeme paní Pollakové za návštěvu, ukázala nám věci, které jsou pro nás nové a s některými můžeme něco udělat i my. Chtěli bychom na toto setkání dále navázat.

Zapsala: Olga Matoušková, koordinátora ŽP

 

 

LOGO V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ

Díky deváťákům, kteří začali pracovat na úpravě loga parlamentu, a také díky panu učiteli Palupovi, který dotáhl úpravu loga do konečné podoby máme konečně i elektronickou verzi loga :)

Ing. Olga Matoušková, koordinátorka ŽP

parlament logo

 

Talentová soutěž

Odpoledne 29. března se jídelna naší školy proměnila v pódium, na kterém se utkali finalisté TALENTOVÉ SOUTĚŽE 2017. Soutěžící prošli uměleckým kláním v předkolech a porota vybrala ty, kteří ji nejvíce zaujali svými výkony. Čas finále byl naplněn zajímavými vystoupeními, a to pěveckými, hudebními, dramatickými, tanečními, ale i výtvarnými. Publikum bylo také báječné, povzbuzovalo, tančilo a zpívalo s těmi, kdo právě vystupovali na pódiu.

Výsledky, vyhlásila porota, složená z učitelů, členů Žákovského parlamentu a zástupce rodičů:

POŘADÍ VE FINÁLE:

1. – 4. ročník talent

1. Ema Velebová,Julie Vrbasová, 2.A, aerobic

2. Míša Žalud, 2.B, cimbál

3. Klára Žáková, 3.A, tanec

5. – 9. ročník

1. Petra Stupková, Pavel Žalud, Radim Žalud, 6. B, zpěv a nástroje

2. Ríša Veselý, 9. A, pohádka

3. Karolína Svobodová, 5. A, balet

VŠEM BLAHOPŘEJEME, A TAKÉ DALŠÍM ÚČASTNÍKŮM DĚKUJEME ZA VYSTOUPENÍ :-)

Děkujeme také učitelům a žákům, kteří se podíleli na přípravě celé soutěže. A poděkování patří i Klubu rodičů za sponzorování odměn a podporu.

Za Žákovský parlament Ing. Olga Matoušková

Obrázek:https://www.google.cz/search?q=talent&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyppLexIrTAhUFAxoKHdb4DfEQ_AUIBigB&biw=1028&bih=767#imgrc=0D7POd8AfW28aM:, 7. 3. 2017

Album ve fotogalerii: Talentová soutěž

 

TALENTOVÁ SOUTĚŽ

Přijďte ukázat, že máte talent!


Ptáte se kdy? Nejprve v předkolech:

pro 1. – 4. třídy ve středu 22. 3. od 13:00-15:30 v 6. B

pro 5. – 9. třídy ve čtvrtek 23. 3. od 14:00-15:30 v 6.B


Hlavní kolo bude ve středu 29. 3. v 16.00 ve školní jídelně.

Budeme rádi, když do hlavního kola přijdou fandit i vaši rodiče a sourozenci.

Děkujeme za účast.                                                       Váš žákovský parlament.

 

 

 

HEYRÁK ADOPTIVNÍM RODIČEM

HEYRÁK ADOPTIVNÍM RODIČEM

Na konci loňského roku se na naší zahradní slavnosti konala prodejní výstava obrázků zvířat, které nakreslili nebo namalovali žáci naší školy. Z peněžního výtěžku jsme se rozhodli adoptovat zvíře v brněnské ZOO.

Žákovský parlament odhlasoval, že chceme být „adoptivními rodiči zvířete“. A doba pro uskutečnění adopce nastala v listopadu letošního školního roku. Dne 14. listopadu 2016 započalo hlasování :D

Členové parlamentu a tiskoví mluvčí zajistili předání informací o průběhu adopce ve všech třídách. Hlasování spočívalo v tom, že si každá třída nejprve vybrala jedno zvíře, které by chtěla adoptovat a vytvořila pro něj plakátek. Poté byly plakátky vybraných zvířat umístěny na nástěnku, kde měl každý možnost hlasovat pro jedno zvíře. Hlasování se mohl zúčastnit opravdu každý, včetně učitelů, personálu školy, zaměstnankyň kuchyně a dalších .

Po týdnu, tedy v pondělí 21. listopadu 2016,  se sešli někteří členové parlamentu a někteří dobrovolníci, kteří byli ochotni pomoct se sčítáním hlasů. Po dlouhém sčítání jsme znali vítěze! Vyhrál VLK ARKTICKÝ (příspěvek na adopci na jeden rok je 5000 Kč), na druhém místě skončila KOČKA POUŠTNÍ (příspěvek na adopci na jeden rok je 4000 Kč) a třetí byla SOVA SNĚŽNÁ .Vzhledem k tomu že bylo předem dané že částka na adopci je 9000 Kč, na následujícím setkání parlament odhlasoval, že adoptujeme nejen VLKA ARKTICKÉHO, ale i KOČKU POUŠTNÍ.

Naše škola se tedy stane na jeden rok adoptivním rodičem těchto dvou krásných zvířat.

A 9. ledna 2017 jsme se dočkali! Zástupkyně brněnské ZOO, paní Miriam Slováková a Jana Galová, přišly, aby nám slavnostně předaly Adopční osvědčení o adopci. Nepřišly sami, ale dostavil se s nimi i zástupce zvířecí říše, papoušek Eda. Během setkání, kterého se zúčastnili zástupci všech tříd, vedení školy a paní Žaludová, jsme se dozvěděli nejen něco o Edovi, ale i o programech, které brněnská ZOO připravila pro žáky škol.

Tímto bych chtěla poděkovat všem členům parlamentu, paní učitelce Matouškové, která koordinuje práci parlamentu, všem co hlasovali a následně pomáhali sčítat hlasovací lístky a v neposlední řadě i paní Žaludové z Klubu rodičů a přátel naší školy, KRAP, která nám pomohla s uzavřením smlouvy s brněnskou ZOO.

Barbora Sedlaříková, 8. B, předsedkyně žákovského parlamentu na Heyráku

 

 

Album ve fotogalerii: HEYRÁK ADOPTIVNÍM RODIČEM

Certifikát k adopci vlka zde (pdf)
Certifikát k adopci kočky zde (pdf)

 

Vánoční přání 22. prosince 2016

Ve čtvrtek, 22. prosince byl náš poslední den roku 2016 ve škole. A začal příjemně, už při příchodu do školy. Připomněli jsme si čas Vánoc, a to sladce a hudbou. Paní učitelka Šmídová napekla s deváťáky kokosky, které zástupci Žákovského parlamentu rozdávali všem, kdo ve čtvrtek ráno přišli k nám do školy. Paní učitelka Smělíková nacvičila s některými žáky vánoční písničky a zpěvem nás to ráno vítali u vchodu do školy.

Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci „Vánočního přání“.

Přejeme Vám hezký rok 2017

Žákovský parlament

Album ve fotogalerii: Vánoční kokosky

 

 

DEN NABÍLO, 13. 12. 2016

Dne 13.12. proběhla na naší škole akce Žákovského parlamentu BEN NABÍLO. Nebyla to náhoda, že se uskutečnil právě na svátek svaté Lucie, protože Lucie a bílá barva jsou spolu spojeny. V úterý tedy přišli mnozí žáci oblečeni v bílém. A aby to bylo ještě zajímavější, třídy mezi sebou soutěžily.

A jak soutěž dopadla?

Zvítězila 5. A, kde přišlo do školy 23 žáků a všichni byli v bílém. Blahopřejeme.

Velice děkujeme Adéle Vejvalkové z 8. B, která se ujala největší části příprav. To, jak zpracovala téma o Lucii, si můžete přečíst v sekci AKTUALITY - ŠKOLNÍ ZPRÁVY a současně zde najdete i odkaz do fotogalerie.

Také děkujeme všem, kteří nás podpořili a přidali se.

Ing. Olga Matoušková

Album ve fotogalerii: DEN NABÍLO

 

Nahlédnutí na jedno ze setkání

Tereza Haluzová (9. B) nás vyfotila na jednom našem setkání parlamentu. Můžete nahlédnout, jak to vypadá, když se sejdeme...v 7.00 ráno.

Album ve fotogalerii: Nahlédnutí na jedno ze setkání

 

Host z KRAP na setkání ŽP

Na setkání parlamentu 9. 11. jsme měli hosta, paní Žaludovou z KRAP.

Paní Žaludová si s námi povídala o organizaci a fungování KRAP a zodpověděla dotazy ohledně spolupráce klubu a školy

KRAP je zkratka pro Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32, o. s. Členové jsou především rodiče žáků 1. - 9. tříd. Klub rodičů a přátel pořádá akce a vybrané peníze jsou použity k dobru naší školy.
Mezi akce, které KRAP pořádá, patří např. Upíří stezka, do které se mohou žáci školy zapojit.

Díky klubu rodičů a přátel máme na naší škole altánek, pohovky, stolky a sezení v knihovně, posilovací stroje na školním hřišti, atd.

Naše škola a KRAP společně organizují například Zahradní slavnost na konci školního roku a teď i adopci zvířete z brněnské ZOO.
Těšíme se na další spolupráciJ

zapsala: Andrea Kirchnerová, 6. B

Odkaz pro obrázek: www.google.cz/search?q=KRAP+klub+rodičů+a+přátel+školy,+Brno&espv=2&biw=1600&bih=794&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi-85Hz7LnQAhVpK8AKHS4nAfoQ_AUIBigB#imgrc=5jmszl350WLHbM%3A, 21. 11. 2016

 

KRAP

 

 

Pomoc žákovského parlamentu na akci školy - KDO SPORTUJE, NEZLOBÍ, 26. 9. 2016

26. 9. 2016 se v areálu naší školy v rámci Brněnských dnů pro zdraví pořádala akce pro rodiče a děti - KDO SPORTUJE, NEZLOBÍ. Členové žákovského parlamentu pomohli zajistit asistenty z řad žáků na jednotlivá stanoviště nebo pomáhali sami.

Za jejich pomoc děkujeme.

Olga Matoušková

Momentky z akce jsou k nahlédnutí ve FOTOGALERII.

 

 

 

 

Školní rok 2016/2017

 

Vítáme Vás v novém školním roce a přejeme ŽÁKOVSKÉMU PARLAMENTU mnoho vydařených akcí a příjemnou spolupráci se všemi:)

 

PERMONIUM

Dne 13. 6. proběhla pro žáky školního parlamentu akce v Permoniu. Permonium je interaktivní zábavní park zakomponovaný do areálu oslavanského dolu Kukla 30 km od Brna. Do hry se děti zapojily ve čtyřčlenných týmech. Každý tým plnil různé úkoly, získával kódy, které jim umožnily přejít k další aktivitě. Úkoly nebyly snadné. Děti procházely bludištěm ve stylu důlních chodeb, navštívily starou hornickou dílnu nebo se například musely dostat pro kód přes lanové centrum (pavoučí past) do sopky. Aby k cíli dospělo co nejvíce týmů, každý z nich měl tři životy. Cílem bylo najít jednoho ze šesti permoníků. Pokud děti úspěšně splnily dané úkoly, sjely skluzavkou pod věž Kuklu, kde se jejich permoník objevil, i když pouze na obrazovce. Poté si ho děti vyzvedly ve formě kostky a samolepky u pokladny.
Volné chvíle pak účastníci akce trávili nejraději u důlního jezírka, na voru v jezírku nebo u stánku s občerstvením pro unavené, žíznivé či hladové hráče.
Na závěr bychom chtěli poděkovat klubu rodičů, díky jehož finanční podpoře jsme mohli prožít tento úžasný zážitek.
Členové školního parlamentu

Album ve fotogalerii: PERMONIUM

 

Zasloužený výlet

pro členy žákovského parlamentu. Více informací: zde (pdf).
 

LOGO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU

Během měsíce března probíhala na naší škole soutěž o nejhezčí návrh na LOGO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU. Během této doby se sešlo přes sedmdesát návrhů. Vybrat ten nejlepší byl nelehký úkol pro porotu, která se skládala ze čtyř členů školního parlamentu a zástupců vedení školy a klubu rodičů. Pro posouzení výtvarného zpracování loga byla důležitá také paní učitelka Dostálová.
Porota začátkem dubna rozhodla. Vítězný návrh vytvořila Zuzana Navrátilová ze třídy 5. B. Zuzce byla předána výhra v podobě poukázky do knihkupectví Dobrovský v hodnotě 500,- Kč.
Její logo bude v nejbližší době zpracováno počítačem do konečné podoby. Vítězce ještě jednou gratulujeme!

Album ve fotogalerii: LOGO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU

 

Valentýn

V pondělí 15. února proběhla akce pořádaná členy školního parlamentu. Probíhala ve znamení Valentýna a byla věnovaná nejen dětem, ale také dospělým.

Děti měly možnost koupit dárky svým kamarádům a přátelům, ale také svým oblíbeným pedagogům a dalším lidem, které mají rádi. Na stánku školního parlamentu bylo možné koupit záložky, na nichž bylo srdíčko z lásky a kytička z přátelství, případně samostatné hvězdičky a srdíčka. Obdarován mohl být kdokoli, a to anonymně nebo přímo.

To, že na naší škole panují hezké vztahy, dosvědčuje fakt, že přichystaná hromada dárků bleskově zmizela a spousta dětí i dospělých se z nich následně radovala.

Velice děkujeme paní Žaludové za pomoc u prodejního stánku. Partnerem akce byl totiž klub rodičů, kterému pak byly věnovány peníze získané za sponzorské dárky.

Akce potěšila většinu žáků i dospělých. Všichni se těšíme, že se bude opakovat i příští rok.

Členové školního parlamentu

Album ve fotogalerii: Valentýn

 

Valentýn aneb udělejte radost komukoli!

Obdarujete své kamarády krásnými záložkami do knih či drobnými předměty. Můžete si vybrat červené se srdíčkem pro vaši lásku nebo zelené s kytičkou pro kamaráda (kamarádku), na které (kterém) vám záleží.
Dárky budete mít možnost poslat i anonymně.
Kdy? 15. 2. 2016
Kde? Členové školního parlamentu je budou prodávat u stánku před šatnami
Cena? Minimální částka je 5 Kč (peníze půjdou do Klubu rodičů)

 

Logo školního parlamentu

Školní parlament ZŠ Heyrovského 32 vyhlašuje soutěž

LOGO ŠKOLNÍHO PARLAMENTU

Na vaše návrhy čekáme do 26. 2. 2016.
Logo může být nakreslené rukou i na počítači.

  • Ručně kreslená loga házejte do krabice pod nástěnkou školního parlamentu naproti šatnám.
  • Loga nakreslená na počítači posílejte na e-mail školního parlamentu nebo vytisknuté hoďte do krabice pod nástěnkou.

K logu napište své jméno a třídu.
Soutěž může být inspirací pro vyučující výtvarné výchovy.


E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Vítěze zvolí porota ve složení: zástupci školního parlamentu, zástupce klubu rodičů a vedení školy

Cena pro vítěze: poukázka v hodnotě 500 Kč do knihkupectví Knihy Dobrovský
(cenu věnoval Klub rodičů)