Soutěže

Matematická Olympiáda 2023/2024

Informace k matematické olympiádě 2023/2024 najdete na:

https://www.matematickaolympiada.cz/mo-pro-zs/rocnik/73-rocnik

 

Základní škola Brno, Heyrovského 32 vyhlašuje jedenáctý ročník fotografické soutěže Hey foto. Tématem letošního ročníku je Bystrc mýma očima. Téma bylo zvoleno k 650. výročí od první zmínky o Bystrci.

Fotografie posílejte e-mailem. Každý soutěžící může poslat maximálně tři snímky ve formátu 13x18 cm (nebo budou při zpracování na tento formát oříznuty). Uzávěrka soutěže bude 1. května 2023. Můžete vyhrát hodnotné ceny.

Bližší informace získáte kliknutím na přiložený obrázek.

Mgr. Petr Duda, organizátor soutěže

hey-foto-2022-pravidla

 

Informace k matematické olympiádě 2022/2023 najdete na: http://www.matematickaolympiada.cz/cs/olympiada-pro-zakladni-skoly/72-rocnik-22-23

 

 

15. 9. 2022 - Co o sportovním dni napsaly děti z 5.B?

 

Sportovní den jsme si moc užili.

Nejprve jsme si stanoviště vyzkoušeli sami, a potom někteří žáci z naší třídy pomáhali na stanovištích. Ostatní spolužáci doprovázeli mladší děti od 1. do 4. třídy. Každý, kdo měl na starosti skupinku mladších dětí měl svou barvu a číslo. S některými dětmi to bylo trochu těžší a s některými zase lehčí.

Úkoly jsme plnili v areálu školy. Staniště byla tři: běh na 50 metrů, hod kriketovým míčkem a trojskok z místa.

My i děti jsme si to moc užili.

Nella S., Nela Š., Klárka R., Verča K.

 

 

Tento den byl opravdu dobrý. Spíš SUPER.

Byli jsme zodpovědní za menší děti a nebylo to vůbec jednoduché. Doprovázeli jsme je na jednotlivá stanoviště. Museli jsme jim pomáhat k co nejlepším výsledkům. Vodili jsme je ve skupinách a pořád jsme je museli počítat, aby se nám neztratily. Byl to skvělý zážitek a zkušenost do života.

Vítek Š., Matyáš P.

 

 

Dnes si mohly všechny třídy od 1. do 5. ročníku vyzkoušet tři sportovní stanoviště: hod míčkem, běh na 50 metrů a trojskok z místa. Naše třída 5.B si vyzkoušela obě strany. Plnit úkoly na stanovištích a pomáhat na stanovištích. Za mě obojí byla zábava. Vše jsem stihl a ještě jsem pomáhal prvňákům, druhákům a třeťákům.

Já se těším na další sportovní den.

 

Milan G.

 

 

Sportovní den jsem si velmi užil, protože byla sranda a mohli jsme si zasportovat ve skupinách.

Navíc jsme byli za něco zodpovědní. Myslím, že když příští rok budu na druhém stupni, tak už nebudu moct být u toho, když se o někoho staráme.

To sportování bylo fakt dobrý. Byly to úplně základní disciplíny a určitě to bylo lepší než sedět u učebnic a učit se.

Myslím, že všichni z naší třídy si rozhodně zaslouží pochvalu a paní učitelky taky!

Na tento den dlouho nezapomenu.

 

Vítek K.

 

 

Sportovní den byl super.

Já jsem vedl skupiny dětí od 1. do 4. třídy. Nejhodnější byli prvňáci. Samozřejmě mi pomáhal kamarád Marek. Bez něj bych to nezvládl. Měli jsme s Markem vždy 6. skupinu.

Na tomhle dni bych nic neměnil. Fantastickej den!

 

Jirka H.

 

Dne 15. 9. 2022 se konal sportovní den.

Jedni žáci z naší třídy byli na stanovištích a druzí doprovázeli několik menších dětí na stanoviště. U některých dětí (aspoň u prvňáčků) bylo těžké jim některé věci vysvětlit. Ale jinak se to dalo.

Stanoviště byla celkem tři (atletický trojboj), takže to bylo lehké a rychlé. Na druhou stranu těžké bylo to, že po každé přestávce hned přišly další a další děti. Vůbec jsme se nezastavili. Menší děti jsme museli hlídat, jestli jsou všichni pohromadě.

Ale celkově jsem si to fakt užil a přál bych si, aby se to pořád opakovalo.

 

Marek J.

 

 

Sportovní den jsem si moc hezky užil. Byla to legrace. Hlavně proto, že jsem se honil za míčkama a chytali jsme je. Pak jsem je kutálel, jak jsem jen mohl. Bylo to trochu těžké, ale ostatní to jistě měli těžší. Málem mě trefili, ale ani jednou mě netrefili doopravdy. Jednou to bylo fakt blízko. Takže jsem rád, že se nikomu nic nestalo.

Když byla pauza, tak jsme si hráli, žonglovali jsme a hráli jsme na honěnou.

Ten den se mi moc líbil a chtěl bych ho prožít znovu, znovu a znovu …

 

Zdenda K.

 

 

Dnešní sportovní den jsme si velmi užili. Hlavním pořadatelem byla naše paní učitelka Jana Nekulová.

Nejprve jsme plnili úkoly, a potom jsme pomáhali menším dětem. Pro některé děti to bylo velmi těžké a pro některé to byla zábava. Jen škoda, že bylo vlhko, a nemohli jsme skákat do písku.

Doufáme, že se bude sportovní den někdy opakovat.

 

Tom B., Míša D., Matyáš V.

 

 

15. září se konal sportovní den. Naše třída 5.B vodila děti z ostatních tříd po třech stanovištích (hod, běh, skok). Některé děti nás pěkně poslouchaly a některé zlobily.

Na každém staništi na nás čekala paní učitelka s několika dětmi dalšími z naší třídy.

Všichni účastníci splnili své úkoly. Všem dětem se tenhle den velmi líbil.

 

Tereza K., Laura O., Nellča B.

Fotky ze sportovního dne

 

 
Od 30. března do 1. května proběhl na naší škole 10. ročník soutěže Hey foto. Letošním tématem byly stromy. Každý žák naší školy mohl poslat až tři snímky. Sešlo se 90 fotek, proto měla porota nelehký úkol při výběru vítězů. Nakonec se shodla na následujícím pořadí:
5. místo: Ema Kabelková, 7.A, snímek "Procházka mandloňovým sadem"
4. místo: Natálie Kacetlová, 4.B, snímek "Závojník"
3. místo: Barbora Řičicová, 6.A, snímek "Vodní odraz"
2. místo: Michal Drozd, 6.B, snímek "Jako zrcadlo"
1. místo: Viktorie Hudcová, 7.A snímek "I jeden strom stojí za záchranu"
 
Michala, který se umístil na 2. místě, při vyhlášení soutěže zastoupil jeho kamarád Matěj Pokorný.
 
IMG 1902-velka
 
Vítězné snímky spolu s dalšími najdete v naší fotogalerii.
 

Základní škola Brno, Heyrovského 32 vyhlašuje desátý ročník fotografické soutěže Hey foto. Téma letošního ročníku jsou Stromy. Fotografujte stromy, stromky, jednotlivé nebo klidně celý les.

Fotografie posílejte e-mailem. Každý soutěžící může poslat maximálně tři snímky ve formátu 13x18 cm (nebo budou při zpracování na tento formát oříznuty). Uzávěrka soutěže bude 1. května 2022. Můžete vyhrát hodnotné ceny.

Bližší informace získáte kliknutím na přiložený obrázek.

Mgr. Petr Duda, organizátor soutěže

hey-foto-2022-pravidla

 

Dětská scéna 2022

Ve čtvrtek 17. března a v pátek 18. března 2022 se pro vítěze školních kol III. a IV. kategorie uskutečnilo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně městské kolo recitační soutěže “Dětská scéna 2022”. Ve III. věkové kategorii naši školu reprezentovali M. Macháčková (3.A), N. Bělková a V. Stejskalová (4.B) a M. Elingr (3.B). V. Stejskalová získala cenu poroty “za emotivní projev”. Ve IV. věkové kategorii vystoupily B. Řičicová (6.A), B. Remešová (8.B) a P. J. Holkupová (9.A). B. Remešová zaujala recitací svého prvního textu Lilie od K. J. Erbena a dostala příležitost přednést i svůj druhý text Kytičku fialek od J. Seiferta.

Atmosféra během recitační přehlídky byla příjemná především díky pořadatelům, odborníkům v porotě a v neposlední řadě díky talentovaným účastníkům přehlídky, kteří nám přinesli nevšední kulturní zážitek. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci naší školy. 

V. Konečná, H. Holanová

Foto z akce zde.

 

 

 
Turnaj deskových her 2021
 
Dne  15. prosince proběhl v rámci kroužku Deskových her turnaj v karetním Ubongu. Nejlépe se umístili žáci z třetího ročníku. Všem výhercům gratulujeme.
 
 
IMG 20211215 141959
 
 
IMG 20211215 144603
 

Strana 1 z 7