Soutěže

Hey foto 2022 - pravidla

Základní škola Brno, Heyrovského 32 vyhlašuje desátý ročník fotografické soutěže Hey foto. Téma letošního ročníku jsou Stromy. Fotografujte stromy, stromky, jednotlivé nebo klidně celý les.

Fotografie posílejte e-mailem. Každý soutěžící může poslat maximálně tři snímky ve formátu 13x18 cm (nebo budou při zpracování na tento formát oříznuty). Uzávěrka soutěže bude 1. května 2022. Můžete vyhrát hodnotné ceny.

Bližší informace získáte kliknutím na přiložený obrázek.

Mgr. Petr Duda, organizátor soutěže

hey-foto-2022-pravidla

 

Recitační soutěž - městské kolo 2022

Dětská scéna 2022

Ve čtvrtek 17. března a v pátek 18. března 2022 se pro vítěze školních kol III. a IV. kategorie uskutečnilo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně městské kolo recitační soutěže “Dětská scéna 2022”. Ve III. věkové kategorii naši školu reprezentovali M. Macháčková (3.A), N. Bělková a V. Stejskalová (4.B) a M. Elingr (3.B). V. Stejskalová získala cenu poroty “za emotivní projev”. Ve IV. věkové kategorii vystoupily B. Řičicová (6.A), B. Remešová (8.B) a P. J. Holkupová (9.A). B. Remešová zaujala recitací svého prvního textu Lilie od K. J. Erbena a dostala příležitost přednést i svůj druhý text Kytičku fialek od J. Seiferta.

Atmosféra během recitační přehlídky byla příjemná především díky pořadatelům, odborníkům v porotě a v neposlední řadě díky talentovaným účastníkům přehlídky, kteří nám přinesli nevšední kulturní zážitek. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci naší školy. 

V. Konečná, H. Holanová

Foto z akce zde.

 

 

 

Turnaj deskových her 2021/2022

Turnaj deskových her 2021
 
Dne  15. prosince proběhl v rámci kroužku Deskových her turnaj v karetním Ubongu. Nejlépe se umístili žáci z třetího ročníku. Všem výhercům gratulujeme.
 
 
IMG 20211215 141959
 
 
IMG 20211215 144603
 

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2021/2022

Informace k matematické olympiádě 2021/2022 najdete na:

http://www.matematickaolympiada.cz/cs/olympiada-pro-zakladni-skoly/71-rocnik-21-22

 

EDJ 2021: Přijmi výzvu!

Při přípravě letošního Evropského dne jazyků (26. 9.) jsme se nechali inspirovat výzvami, které byly navrženy ECML (European Centre for Modern Languages). Zájemci se mohli zapojit do aktivit, ve kterých si zopakovali to, co už třeba uměli nebo se naučili a zkusili si něco nového.

Posuďte sami:)

Mezi výzvami pro mladší ročníky byla například tato zadání:

Napočítal/a jsem od 1 do 5 ve třech cizích jazycích během 2 minut.

Naučil/a jsem se pozdravit ve třech cizích jazycích.

Znám ve svém mateřském jazyce 5 slov, která jsou stejná i v cizím jazyce (jsou vypůjčená z cizího jazyka). 

Poslal/a jsem textovou zprávu/e-mail v cizím jazyce.

Řekl/a jsem v cizí řeči vtip (a někdo se skutečně zasmál :).  

Sepsal/a jsem nákupní seznam v cizím jazyce.

 

Starší ročníky pak zkusily splnit tyto úkoly:

Našel/Našla jsem ve svém mateřském jazyce pět slov, která jsou stejná v některém cizím jazyce (jsou vypůjčená z cizího jazyka)

Poslechl/a jsem si pět písniček v různých cizích jazycích.

Přepnul/a jsem si jazykové nastavení svého telefonu do cizího jazyka po dobu jednoho dne (nebo déle).

Naučil/a jsem se zpaměti krátký text (báseň/píseň/příběh/vtip) v cizím jazyce a odrecitoval/a jsem jej.

Zhlédl/a jsem film v cizím jazyce (s titulky nebo bez).

 

Za splněné výzvy si mohli vyzvednout drobnou odměnu. Věříme ale, že tou největší odměnou byla nová zkušenost  a dobrý pocit z toho, že se odhodlali udělat další krok v poznávání cizích jazyků.

Zapsala: Olga Matoušková

 

 

Výsledky soutěže Hey foto

V pondělí 28. června byly vyhlášeny výsledky devátého ročníku soutěže Hey foto. Novinkou letošního ročníku bylo, že žákovský parlament naší školy vymyslel téma, kterým se stala Doba koronavirová. Máme jí už všichni plné zuby, což se bohužel projevilo na jen devíti odevzdaných fotografiích. V minulých ročnících jich bývalo kolem šedesáti. Ale teď už k slibovaným výsledkům.

První místo získal Vojtěch Otruba z 8.A se svojí fotografií "Izolace je všude". Na druhém místě se umístila Terezie Drozdová ze 4.A se snímkem "Parafráze obrazu". Třetí místo obsadila Ema Kabelková z 6.A s fotkou "To je divný košík, paničko!". Emě také moc děkuji za návrh plakátu s pravidly pro letošní ročník. Kvůli Emině nepřítomnosti cenu přebrala spolužačka.

Velké poděkování patří také Klubu rodičů KRAP 32, který již tradičně sponzoroval ceny pro soutěžící. Paní Macháčková z KRAPu se také podílela na předávání cen. Děkujeme!

Mgr. Petr Duda, organizátor soutěže

vyhlášení Hey foto

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout všechny soutěžní fotografie.

Album ve fotogalerii: Hey foto 2021 

Hey foto 2021 - pravidla

Základní škola Brno, Heyrovského 32 vyhlašuje devátý ročník fotografické soutěže Hey foto. Téma letošního ročníku je Doba koronavirová. Máme jí už plné zuby, pojďme ji zkusit alespoň symbolicky ukončit!

Fotografie posílejte e-mailem. Každý soutěžící může poslat maximálně tři snímky ve formátu 13x18 cm (nebo budou při zpracování na tento formát oříznuty). Uzávěrka soutěže bude 16. května 2021. Můžete vyhrát hodnotné ceny.

Bližší informace získáte kliknutím na přiložený obrázek.

Mgr. Petr Duda, organizátor soutěže

hey-foto-2021-pravidla

 

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2020/2021

Informace k matematické olympiádě najdete na:

http://www.matematickaolympiada.cz/cs/olympiada-pro-zakladni-skoly/70-rocnik-20-21

 

Strana 1 z 6