Akce školní družiny

školní rok 2019/2020

.

 

Zahájení provozu školní družiny

ZAHÁJENÍ PROVOZU ŠKOLNÍ DRUŽINY

 

Školní družina bude v provozu od pondělí 2. září 2019 vždy od 6:30 do 17:00 hodin /vchod z atria/.

ZÁPIS DO ŠD – pro žáky 1. tříd v pondělí 2. září během třídních schůzek.

Žákům 2.-4. tříd budou v úterý 3. září na základě předběžných přihlášek rozdány zápisní lístky s informacemi, rodiče je vyplní a obratem odevzdají do ŠD.

POKYNY K PLATBÁM za pobyt dětí v ŠD převodem na účet školy obdrží rodiče po odevzdání zápisního lístku písemně v deníčku ŠD /NEPLAŤTE DŘÍVE, VYČKEJTE NA NOVÝ VARIABILNÍ SYMBOL!/.

PROSÍME, ABY DĚTI BYLY V PONDĚLÍ 2. ZÁŘÍ VYBAVENY PÍSEMNÝM SDĚLENÍM, ZDA NASTUPUJÍ DO ŠD, V KOLIK HODIN BUDOU ODCHÁZET, KÝM BUDOU VYZVEDNUTY /V PŘÍPADĚ SAMOSTATNÉHO ODCHODU MUSÍ BÝT RODIČI POTVRZEN SOUHLAS.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci v tomto školním roce!                        Kolektiv ŠD

 

Červnové turnaje ŠD

Hned po lehké atletice vypukl ve středu 5.6.2019 odpoledne družinový turnaj ve vybíjené. Zúčastnila se ho čtyři smíšená družstva ze všech oddělení a po rychlém semifinále nastoupily k boji o první a druhé místo týmy pod vedením Dana ze 3.A a Olivera ze 4.B. Pomyslné zlato si nakonec odneslo Danovo družstvo.
O týden později, ve středu 12.června 2019 jsme se sešli tentokrát na hřišti fotbalovém a tým modrých v čele s Oliverem si to rozdal s týmem červených s kapitánem Vaškem. Začátek boje se jevil velice vyrovnaně a nějaký čas to vypadalo na remízu 1:1. Ale potom se do toho červení obuli a utkání skončilo velmi přesvědčivě 7:2.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

IMG 3825

Fotogalerie.

 

Rok ve školní družině

Další školní rok je téměř za námi a co všechno přinesl ve školní družině, jsme se snažili oživit během letošního malování na chodník. To se uskutečnilo ve čtvrtek 13.června 2019 v atriu školy a jednotlivci i malé skupinky dětí se tu barevnými křídami pokoušeli zaznamenat vzpomínky na zajímavé akce, oblíbené činnosti nebo taky běžné chvilky v odděleních školní družiny.
Jednoznačně nejfrekventovanějším námětem a zřejmě i činností jsou míčové hry na školním hřišti, dále zimní radovánky ve sněhu, výtvarné tvoření na téma komiksové čtení, ale také hry se stavebnicí Kapla či jen tak s dětmi ve třídě. Velký dojem zanechala nedávná zahradní slavnost a častým tématem byly i celoroční projekty oddělení. Zkrátka – ten uplynulý rok byl tak pestrý, jak jsme si ho dokázali udělat a užít!

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

rok ve skolni druzine web027

Fotogalerie

 

Medailové žně ŠD 2019

Opravdovou medailovou sklizeň zažila naše družina na oblastním lehkoatletickém trojboji školních družin, který se uskutečnil ve středu 5.června 2019 na ZŠ Vejrostova.
V kategorii mladších žáků získal třetí místo a bronzovou medaili Kryštof z 2.A. Stejné umístění a kov si odnesl Andy ze 4.B a mezi staršími žákyněmi se to podařilo Marianě, opět ze 4.B. Ve stejné kategorii se o naše nejlepší umístění, a to stříbrnou medaili, postarala Maruška, jak jinak – ze 4.B. Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme i dalším čtyřem atletům, kteří hájili naše barvy.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Fotogalerie.

 

Jarní nálada pro seniory

Jarní náladu vnesly do jinak nevlídného a zamračeného dne děti z kroužku ŠD Dramaťáček seniorům v domově na Vondrákové ve čtvrtek 16. května 2019 během svého již tradičního jarního zastavení.
Program velice pestrého pásma se zpočátku vrátil k našemu komiksovému tvoření, potom plynule vklouzl do jarní nálady a přes malé piráty se dostal až k nedávnému svátku maminek (a nezapomněl ani na tatínky). Zkrátka spousta básniček, písniček, pohybu, převleků, sólových i společných vystoupení a taky spousta emocí, radosti i dojetí.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

 

jarni nalada pro seniory016

Fotogalerie

 

Velký slet čarodějnic

Ani nepříznivé meteorologické podmínky neodradily v pondělí 29.dubna 2019 od cesty do školy na košťátku takřka stovku dětí, které se zúčastnily velkého čarodějnického sletu. Po velkých zkrášlovacích přípravách v oddělení (vždyť každá správná čarodějnice chce vypadat dobře, pardon hrozně), jsme se shromáždili před šatnami. Zde jsme společně omrkli nejnovější modely hábitů, rozcuchů i košťátek a hned potom nastal ten správný mumraj při plnění úkolů. Po výzdobě bodovací karty ve tvaru klobouku, přelévání kouzelného lektvaru, lovení rybek pro kocoura, hledání východu z labyrintu a zdolání překážkové dráhy následovala výroba chlebíčku na míru každého vyčerpaného kouzelníka. A všichni to zvládli bez čarování a kouzlení a s dobrou náladou k tomu!

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD  

velky slet carodejnic021

Fotogalerie

 

Zahájení oblastní výstavy ŠD

Ve čtvrtek 25.dubna 2019 jsme jako pořádající školní družina přivítali v cukrárně u kostela zástupce dalších školních družin našeho obvodu, které svými výtvarnými a literárními pracemi přispěly na výstavu Komiksové čtení není vůbec k zahození.
O úsměvný úvod a dobrou náladu se postarali piráti z kroužku Dramaťáček a potom již přítomným hostům i domácím nic nebránilo v prohlídce vystavených děl a dílek. Tuto možnost má až do konce května také široká veřejnost, takže zveme všechny do cukrárny nejen na nějakou tu kalorickou bombu, ale také na kulturní zážitek.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

zahajeni oblastni vystavy sd013

Fotogalerie

 

 

Strana 1 z 31