Akce školní družiny

Aprílová keramika

Výstavka keramiky ve vstupních prostorách školy dostála svému názvu už datem konání. Návštěvníci hovorových hodin si ji mohli prohlédnout již na konci měsíce března. K vidění bude až do 30. dubna 2018, a máte tak i nadále možnost seznámit se s pracemi dětí z kroužku ŠD Šikulka a kroužků keramiky. Odtud budou ještě nově vzniklé výrobky na výstavce navíc průběžně doplňovány, takže nějakého toho aprílového překvapení se ještě třeba dočkáme.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Aprílova keramika 

Dobrodružství, napětí najdeš v knížkách pro děti

Tohoto hesla se drželi účastníci letošní výtvarné a literární soutěže naší školní družiny. Již od začátku školního roku jsme si v odděleních na pokračování četli vhodnou literaturu a taky společně vzpomínali, se kterými dobrodružnými a napínavými příběhy jsme se případně seznámili už dříve. Na základě těchto zážitků vznikly ilustrace a starší děti se pustily také do tvorby literární. S výsledky tohoto snažení se můžete seznámit na výstavce v prostorách dolní družiny až do 27. dubna 2018.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka školní družiny

Album ve fotogalerii: Dobrodružství s knihou 

Velikonoce samý puntík

Velikonoční výzdobu ve znamení puntíků, peří a samozřejmě vajíček mají již od pátku 23. března 2018 doma všichni účastníci velikonoční dílny školní družiny. Ti si během odpoledne pohráli s výrobou velikonočních ozdob na jarní větvičky zlatého deště, tašky na velikonoční pomlázku a také závěsného věnečku. A vynaložené úsilí a snaha všech přítomných o co nejlepší výrobek se odrazila na úrovni hotových dekorací. Rozhodně byste nepoznali, zda jde o dílko prvňáčka nebo čtvrťáka, holky nebo kluka.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Velikonoční dílna 

Zmrzlé jaro

Přírodou a naměřenými minusovými teplotami jsme se nenechali zmást a přesně podle kalendáře jsme v úterý 20. března 2018 zamířili na školní hřiště přivítat jaro. Na jeho počest jsme si zahráli turnaj v čáře. Pravda, dalo by se říct bleskový turnaj, protože bez rukavic mrzly prsty na rukou. Ale to nemění nic na pořadí vítězů. Z šesti finalistů první místo obsadila Adélka Králiková ze 4.A, na druhém místě se umístil Vilém Janičina z 1.B a třetí skončil Denis Jelínek z 2.B. A jaro nás určitě vidělo a slyšelo, protože hned od středy začalo svítit sluníčko.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Zmrzlé jaro 

Plavání pro medaili

Ve středu 14.března 2018 se na ZŠ Jasanová konal již tradiční přebor školních družin v plavání. Z našich šesti reprezentantů byl nejúspěšnější v kategorii chlapců z 3.tříd Ríša Zaoral, který doplaval pro stříbrnou medaili. V ostatních kategoriích sice naši plavci takové štěstí neměli, ale nasbírali cenné zkušenosti pro další činnost. Takže poděkování za reprezentaci a snahu patří také O. Štěpánkovi z 2.A, L. Chrastilové z 2.B, M. Beranové z 3.B, V. Vincencové a P. Vybíhalovi z 4.B. A ještě jednou blahopřejeme Ríšovi!

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Plavání pro medaili 

Třetí nejlepší v Brně

Jako třetí nejlepší v Brně v kategorii děvčat z prvních a druhých tříd se v pěvecké soutěži školních družin SUPERSTAR umístila naše žákyně Karolína Riedlová z 2.A. Do městského kola, které proběhlo ve středu 7.března 2018 na ZŠ Antonínská, ji vystřelilo prvenství v kole obvodním. A jak je vidět, ani tady se ve velké konkurenci neztratila a krásnou bronzovou medaili pro školu vyzpívala. Gratulujeme!

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Superstar 

Zvířátkový karneval

Odpoledne v úterý 20.ledna 2018 jste si v naší školní družině mohli připadat napůl jako v pohádce a částečně taky jako v nedaleké ZOO. S úderem čtrnácté hodiny jste se ocitli ve veselém barevném reji masek převážně různých zvířat a živočichů: střapatých, lesklých, chlupatých, ušatých, zubatých, jednobarevných i strakatých či pruhovaných, rohatých, šelem, hmyzáků i domácích mazlíků. Tu a tam se mezi nimi mihla nějaká ta princezna, pirát nebo duch, ale všichni společně se dobře bavili při tanci a soutěžích ve dvojicích i větších skupinách. Nešlo při nich ani tak o dokonalost a eleganci, jako spíš o mrštnost, šikovnost a snahu pobavit sebe i povzbuzující kamarády. A to se rozhodně podařilo i díky hudební produkci osvědčených školních dýžejů Kuby Bárty a Davida Helána. 

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD 

Album ve fotogalerii: Karneval 

Úspěch našich zpěváků

Jako každý rok se naše hvězdy z celodružinového kola pěvecké soutěže Superstar utkaly se stejně starými a zářivými protivníky z dalších osmi družin obvodu.

Letos se tak stalo v kategorii žáků z prvních a druhých tříd ve středu 14.února. Naši školu reprezentovala Karolína Riedlová z 2.A a Ondřej Máca z 2.C, který se soutěže zúčastnil již v loňském roce a podařilo se mu být podruhé stejně úspěšným a obsadit znovu druhé místo. Ještě lépe si vedla Karolína a mezi děvčaty obsadila stupínek nejvyšší s postupem do kola městského.

O týden později, ve středu 21.února 2018, jsme se na ZŠ Jasanová vypravili znovu s reprezentanty v kategorii starších dětí z tříd třetích a čtvrtých. Přestože se ani Maruška Fillová z 3. B ani Vavřík Štěpánek ze 4.B neumístili na medailové pozici, rozhodně svým výkonem neudělali ostudu sobě ani naší škole. Proto ještě jednou všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Obvodní kolo Superstar 

Strana 1 z 26