Akce školní družiny

Jarní nálada pro seniory

Jarní náladu vnesly do jinak nevlídného a zamračeného dne děti z kroužku ŠD Dramaťáček seniorům v domově na Vondrákové ve čtvrtek 16. května 2019 během svého již tradičního jarního zastavení.
Program velice pestrého pásma se zpočátku vrátil k našemu komiksovému tvoření, potom plynule vklouzl do jarní nálady a přes malé piráty se dostal až k nedávnému svátku maminek (a nezapomněl ani na tatínky). Zkrátka spousta básniček, písniček, pohybu, převleků, sólových i společných vystoupení a taky spousta emocí, radosti i dojetí.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

 

jarni nalada pro seniory016

Fotogalerie

 

Velký slet čarodějnic

Ani nepříznivé meteorologické podmínky neodradily v pondělí 29.dubna 2019 od cesty do školy na košťátku takřka stovku dětí, které se zúčastnily velkého čarodějnického sletu. Po velkých zkrášlovacích přípravách v oddělení (vždyť každá správná čarodějnice chce vypadat dobře, pardon hrozně), jsme se shromáždili před šatnami. Zde jsme společně omrkli nejnovější modely hábitů, rozcuchů i košťátek a hned potom nastal ten správný mumraj při plnění úkolů. Po výzdobě bodovací karty ve tvaru klobouku, přelévání kouzelného lektvaru, lovení rybek pro kocoura, hledání východu z labyrintu a zdolání překážkové dráhy následovala výroba chlebíčku na míru každého vyčerpaného kouzelníka. A všichni to zvládli bez čarování a kouzlení a s dobrou náladou k tomu!

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD  

velky slet carodejnic021

Fotogalerie

 

Zahájení oblastní výstavy ŠD

Ve čtvrtek 25.dubna 2019 jsme jako pořádající školní družina přivítali v cukrárně u kostela zástupce dalších školních družin našeho obvodu, které svými výtvarnými a literárními pracemi přispěly na výstavu Komiksové čtení není vůbec k zahození.
O úsměvný úvod a dobrou náladu se postarali piráti z kroužku Dramaťáček a potom již přítomným hostům i domácím nic nebránilo v prohlídce vystavených děl a dílek. Tuto možnost má až do konce května také široká veřejnost, takže zveme všechny do cukrárny nejen na nějakou tu kalorickou bombu, ale také na kulturní zážitek.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

zahajeni oblastni vystavy sd013

Fotogalerie

 

 

Velikonoční tvoření se seniory

V úterý 16.dubna 2019 na nás čekalo v Domově seniorů na ulici Vondrákova několik šikovných babiček, aby si v příjemné pohodě u kafíčka připomněly blížící se svátky jara a ve spolupráci s našimi dětmi vytvořily zajímavou jarní výzdobu. Nejprve si vyzkoušely dekorování keramických vajíček, kytiček a ptáčků, potom ozdobily vrbový věneček proutky kočiček a celé dílo korunovaly zářivě žlutou mašlí se závěsem s keramickými ozdobami.

A protože se nám dílo zdařilo a nálada byla nejenom díky počasí přímo slunečná, určitě budeme v našich tvořivých setkáních pokračovat. A snad i ve větších prostorách, aby si tohle mezigenerační souznění mohlo vyzkoušet a prožít se seniory více našich dětí.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

tvoreni se seniory011

Fotogalerie

 

Něžná velikonoční dílna školní družiny

Letošní družinová velikonoční dílna probíhala v pátek 12.dubna 2019 ve znamení něžných, pastelových barev. Její účastníci si vyrobili originální prostírání a na ně mohli umístit naaranžovaný košík a na dveře zase pověsit velikonoční věnec. A za těmi dveřmi už na nás čeká jaro a Velikonoce.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka

velikonocni dilna SD001

Fotogalerie

 

Doplavali si pro medaile

Ve středu 10.4.2019 jsme se na ZŠ Jasanová zúčastnili oblastního přeboru školních družin v plavání. Naši reprezentanti obsadili všechny věkové kategorie a ve dvou z nich si doplavali pro medaile. Zlatou získal zástupce chlapců druhých tříd, stříbrnou si potom odnesl další hoch, tentokrát ze třídy čtvrté. Oběma blahopřejeme a děkujeme i ostatním čtyřem plavcům a plavkyním za vzornou reprezentaci naší družiny a školy.

Zdeňka Janoušková

vedoucí vychovatelka ŠD

plavani-oblast prebi002

Více foto zde.

 

Všude samá ovečka

Ovečky, beránci a jehňátka k jaru neodmyslitelně patří, ale asi byste je nehledali zrovna v knihovně. A právě v pobočce KJM na ulici Vondrákova je potkáte od 8.dubna až do konce května na výstavě prací dětí naší školní družiny.
Srdečně zveme!

Zdeňka Janoušková
vedoucí vychovatelka ŠD

vsude sama ovecka004

Více foto zde.

 

Aprílová keramika ŠD

V pondělí 1. dubna 2019 byla ve vstupních prostorách školy otevřena pro veřejnost výstavka keramických prací členů kroužků keramiky a ŠD Šikulka. Název Aprílová keramika se ovšem nevztahuje jen na datum zahájení, ale i na vystavované práce, které budí na tvářích návštěvníků úsměv. Pokud se chcete pobavit také, přijďte se podívat do středy 17.4.2019.

Zdeňka Janoušková
vedoucí vychovatelka ŠD

april-keramika001

 

Více foto zde.

 

Strana 1 z 31