Akce školní družiny

Zahájení provozu školní družiny

Školní družina bude v provozu od pondělí 3. září 2018 vždy od 6.30 do 17.00 hodin /vchod z atria/.

ZÁPIS DO ŠD – pro žáky 1. tříd v pondělí 3. září během třídních schůzek, žákům 2. - 4. tříd budou na základě předběžných přihlášek rozdány zápisní lístky s informacemi v úterý 4. září 2018.

POKYNY K PLATBÁM za pobyt dětí v ŠD převodem na účet školy obdrží rodiče po odevzdání zápisního lístku písemně v deníčku ŠD /NEPLAŤTE DŘÍVE, VYČKEJTE NA NOVÝ VARIABILNÍ SYMBOL ! /.

PROSÍME, ABY KAŽDÉ DÍTĚ NASTUPUJÍCÍ DO ŠKOLY BYLO VYBAVENO PÍSEMNÝM SDĚLENÍM, ZDA ODCHÁZÍ PO VYUČOVÁNÍ, PO OBĚDĚ NEBO NAVŠTÍVÍ ŠD A V KOLIK HODIN BUDE ODCHÁZET, KÝM BUDE VYZVEDNUTO /V PŘÍPADĚ SAMOSTATNÉHO ODCHODU RODIČE MUSÍPOTVRDIT SOUHLAS/       - vše opatřeno datem a podpisem.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci v tomto školním roce

Kolektiv školní družiny

 

Školní rok 2018/2019

 

 

 

Malování na chodník

 Album ve fotogalerii: Malování na chodník 

Zasej si svou zahrádku

Všechna družinová oddělení uposlechla tento jednoduchý pokyn a s vybavením pro malé zahradníky se do toho pustila! S šikovnými krabičkami, obsahujícími květináč, zeminu a semínka to šlo téměř samo. Nejdřív jsme si trochu pohráli s výzdobou květináčků a s informacemi a úkoly na pracovních listech. A samozřejmě každé oddělení trochu jinak: podle věku, podle fantazie a nálady. Potom už rychle zasadit a zalít a díky tropickým teplotám ještě jednou zalít a ejhle-po víkendu se to ve všech třídách zelenalo. Ne nadarmo se říká: KOMU SE NELENÍ, TOMU SE …… (doplňte si sami).

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Zasej si zahrádku 

Turnaj ŠD ve vybíjené

K celoročně trénované vybíjené jsme se v družině sešli v úterý 12. června 2018. V turnaji se utkaly čtyři smíšené týmy pod vedením ostřílených kapitánů Kuby, Dana, Pavla a Davida. Po vyrovnaných semifinálových zápasech se ve finále střetl Pavel s Kubou a vítězem se pak v rychlém tempu a o jeden jediný kapitánský život stali hráči vedení Jakubem.

Odměny nejenom ve formě potlesku spoluhráčů se za své snažení dočkali všichni zúčastnění. 

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Turnaj ŠD ve vybíjené 

Pozvánka do zbrusu nové knihovny

Po více než roční rekonstrukci bude od pondělí 11.června opět v provozu pobočka Knihovny Jiřího Mahena v Bystrci na ulici Vondrákova. Kromě zbrusu nových prostor i vybavení můžeme všechny milovníky knih pozvat také na výstavku výtvarných a literárních prací našich dětí pod názvem Dobrodružství, napětí najdeš v knížkách pro děti. Další naše obrázky potom budou knihovnu zdobit i po skončení výstavy a zpříjemňovat tak pobyt všem návštěvníkům.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Pozvánka do nové knihovny 

Družinový turnaj v kopané

Na finálové utkání turnaje ŠD v kopané nastoupila jedenáctičlenná družstva červených a modrých v pondělí 4.června 2018. Na hřišti se všichni hráči opravdu zapotili, a to nejenom díky tropickému počasí. Síly a střelecké příležitosti byly vyrovnané natolik, že rozhodující branka padla až v druhé minutě prodloužení. Naši rozhodčí z řad žáků sedmých tříd, kterým tímto děkujeme za profesionální výkon, tak mohli utkání odpískat za stavu 2:1 pro červené.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Fotbalový turnaj ŠD 

Atletický trojboj školních družin

Dne 30.4.2018 se na ZŠ Vejrostova konal oblastní lehkoatletický trojboj školních družin. Soutěžilo se v běhu, hodu a skoku do dálky. Naši školu reprezentovalo osm dětí z druhých a třetích tříd. Mezi devíti soutěžícími týmy se nám podařilo v kategorii mladších žáků umístit na krásném druhém místě.

Všem našim atletům děkujeme za reprezentaci.

Jana Králíčková, vychovatelka ŠD

Album ve fotogalerii: Atletický trojboj ŠD 

Strana 1 z 28