Akce školní družiny

ČÁRY MÁRY S PODZIMNÍMI DARY

Jako každý rok se snažíme využít ve školní družině všech kouzel podzimu  a čarovat společně s ním. Jak se to letos účastníkům výtvarné soutěže ČÁRY MÁRY S PODZIMNÍMI DARY podařilo, můžete posoudit sami na stejnojmenné výstavce v prostorách dolní družiny až do konce listopadu.
Pro veřejnost je otevřeno od pondělí do pátku, vždy od 15:30 do 17 hodin.

Těšíme se na Vás!

 

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

 

cary-mary002-COLLAGE

 

Fotogalerie

 

Podzim je tady

Podzim je tady a s ním již tradiční PODZIMNÍ DRUŽINOVÉ ODPOLEDNE PRO DĚTI A RODIČE.
Přesněji řečeno, už tady bylo, a to ve čtvrtek 10. října 2019. A bylo jako obvykle rušné a živé, barevné a voňavé, plné písniček dětí i našeho hosta Radka Havlíčka.
Po krátkém úvodním přivítání se ti menší účastníci mohli rozběhnout po jednotlivých stanovištích, plnit úkoly a za odměnu si potom odnést malý dáreček a občerstvení. O rodiče a jejich pohodu se tentokrát postarala Kavárna Klubu rodičů, za což všem aktivním maminkám patří naše poděkování.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

 

druzinove odpoledne2019 zari001-ANIMATION

 

 

Poprvé do školy, poprvé do knihovny

 

Přestože do školy už naši prvňáčci chodí víc než měsíc, do knihovny se poprvé společně vydali v pátek 4. října 2019. A co je tam čekalo? Jeden malinko popletený šašek a sama vládkyně království knih, která je po malé prověrce pasovala na rytíře a ochránce knih.
Teď už je jenom potřeba se rychle naučit všechna písmenka, aby si každý mohl tu svou /v knihovně vypůjčenou/ knížku taky sám přečíst.

 

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

knihovna collage2019

 

 

školní rok 2019/2020

.

 

Zahájení provozu školní družiny

ZAHÁJENÍ PROVOZU ŠKOLNÍ DRUŽINY

 

Školní družina bude v provozu od pondělí 2. září 2019 vždy od 6:30 do 17:00 hodin /vchod z atria/.

ZÁPIS DO ŠD – pro žáky 1. tříd v pondělí 2. září během třídních schůzek.

Žákům 2.-4. tříd budou v úterý 3. září na základě předběžných přihlášek rozdány zápisní lístky s informacemi, rodiče je vyplní a obratem odevzdají do ŠD.

POKYNY K PLATBÁM za pobyt dětí v ŠD převodem na účet školy obdrží rodiče po odevzdání zápisního lístku písemně v deníčku ŠD /NEPLAŤTE DŘÍVE, VYČKEJTE NA NOVÝ VARIABILNÍ SYMBOL!/.

PROSÍME, ABY DĚTI BYLY V PONDĚLÍ 2. ZÁŘÍ VYBAVENY PÍSEMNÝM SDĚLENÍM, ZDA NASTUPUJÍ DO ŠD, V KOLIK HODIN BUDOU ODCHÁZET, KÝM BUDOU VYZVEDNUTY /V PŘÍPADĚ SAMOSTATNÉHO ODCHODU MUSÍ BÝT RODIČI POTVRZEN SOUHLAS.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci v tomto školním roce!                        Kolektiv ŠD

 

Červnové turnaje ŠD

Hned po lehké atletice vypukl ve středu 5.6.2019 odpoledne družinový turnaj ve vybíjené. Zúčastnila se ho čtyři smíšená družstva ze všech oddělení a po rychlém semifinále nastoupily k boji o první a druhé místo týmy pod vedením Dana ze 3.A a Olivera ze 4.B. Pomyslné zlato si nakonec odneslo Danovo družstvo.
O týden později, ve středu 12.června 2019 jsme se sešli tentokrát na hřišti fotbalovém a tým modrých v čele s Oliverem si to rozdal s týmem červených s kapitánem Vaškem. Začátek boje se jevil velice vyrovnaně a nějaký čas to vypadalo na remízu 1:1. Ale potom se do toho červení obuli a utkání skončilo velmi přesvědčivě 7:2.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

IMG 3825

Fotogalerie.

 

Rok ve školní družině

Další školní rok je téměř za námi a co všechno přinesl ve školní družině, jsme se snažili oživit během letošního malování na chodník. To se uskutečnilo ve čtvrtek 13.června 2019 v atriu školy a jednotlivci i malé skupinky dětí se tu barevnými křídami pokoušeli zaznamenat vzpomínky na zajímavé akce, oblíbené činnosti nebo taky běžné chvilky v odděleních školní družiny.
Jednoznačně nejfrekventovanějším námětem a zřejmě i činností jsou míčové hry na školním hřišti, dále zimní radovánky ve sněhu, výtvarné tvoření na téma komiksové čtení, ale také hry se stavebnicí Kapla či jen tak s dětmi ve třídě. Velký dojem zanechala nedávná zahradní slavnost a častým tématem byly i celoroční projekty oddělení. Zkrátka – ten uplynulý rok byl tak pestrý, jak jsme si ho dokázali udělat a užít!

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

rok ve skolni druzine web027

Fotogalerie

 

Medailové žně ŠD 2019

Opravdovou medailovou sklizeň zažila naše družina na oblastním lehkoatletickém trojboji školních družin, který se uskutečnil ve středu 5.června 2019 na ZŠ Vejrostova.
V kategorii mladších žáků získal třetí místo a bronzovou medaili Kryštof z 2.A. Stejné umístění a kov si odnesl Andy ze 4.B a mezi staršími žákyněmi se to podařilo Marianě, opět ze 4.B. Ve stejné kategorii se o naše nejlepší umístění, a to stříbrnou medaili, postarala Maruška, jak jinak – ze 4.B. Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme i dalším čtyřem atletům, kteří hájili naše barvy.

Zdeňka Janoušková, vedoucí vychovatelka ŠD

Fotogalerie.

 

Strana 1 z 32