Žákovský parlament on-line

V letošním školním roce se členové žákovského parlamentu nesetkávají tak často jako v minulých letech. A samozřejmě vzhledem k situaci je i akční dění na naší škole omezené. Na setkáních ŽP v prosinci a v únoru jsme mluvili o situaci a přemýšleli, co můžeme dělat. Překvapilo nás, že poté, co jsme dali hlavy dohromady, přišli jsme na způsoby, jak uskutečnit některé akce i v omezených podmínkách.

 

Zveme Vás tímto hned na dvě:

 

„NAKRMTE PTAČÍ BŘÍŠKA“ je první, která navazuje na už v minulosti zorganizovaný sběr krmení pro ptáčky do krmítek na školní zahradě.

Letos zveme k individuálnímu uskutečnění této hezké akce. Ve svém okolí pověste nebo nasypte krmení ptáčkům. Pokud zhotovíte fotku, pošlete ji paní učitelce Matouškové nebo Prátové s krátkým komentářem. Budeme rádi, když uvidíme, že i jednotlivě můžeme pomoci přírodě kolem nás.

 

Druhá akce se jmenuje jednoduše, ale výstižně „ROUŠKA“.

 

Zveme Vás k vyrábění roušek. Jde o to, aby si žáci vyrobili nějakou kreativní roušku. Mohly by se použít jednorázové, vlastnoručně vyrobené papírové nebo látkové roušky. K výrobě mohou žáci použít fixy, pastelky, barevné papíry, staré látky. Fantazii se meze nekladou. Do 15.3. proběhne ve třídách třídní kolo a bude vybrána fotka nejhezčí roušky. Na fotkách nesmí být vidět obličeje dětí kvůli osobní ochraně dat. Koncem března bude ve škole nebo online hlasování o nejhezčí roušku. Na vítěze čeká odměna. Fotky opět posílejte paní učitelce Matouškové nebo Prátové.

 

Za ŽP Olga Matoušková

 

 

nakrmte ptaci briska parlament letak