Evropský den jazyků 2018

 

Evropský den jazyků (26. září) ukazuje na jazykovou rozmanitost v Evropě a vyjadřuje podporu jazykovému vzdělávání.

Na naší škole se učíme vedle češtiny anglicky, německy a rusky. V letošním roce jsme pro žáky naší školy připravili křížovku, ve které si mohli připomenout nebo se naučit několik výrazů v různých evropských jazycích.

Například: věděli byste, jak se dánsky řekne „ahoj“, finsky „nashledanou“, francouzsky „šťastnou cestu“, norsky „jídlo“ nebo chorvatsky „zmrzlina“? Tyto výrazy a mnoho dalších žáci vyhledali ve slovnících nebo se s někým poradili a napsali do křížovky. Tajenkou „Jazyky se naučíme, do světa se rozletíme“ a drobnou odměnou při odevzdání úkolu, kdy ještě mohli předvést zapamatované výrazy, jsme chtěli žákům trochu jinak ukázat, že umět cizí jazyky je užitečné.

zapsala: Olga Matoušková