SEXUÁLNÍ VÝCHOVA – učíme se pro život

Náš devátý ročník vyrazil koncem září na kurz Sexuální výchovy. Akce, na kterou jsme se těšili, protože na naší škole patří mezi „legendární“, se konala v rekreačním středisku Zubří na Vysočině. Byli jsme ubytovaní v útulných dvoupatrových chatkách. Učitelé si nás rozlosovali do čtyř skupin, ve kterých si nás se svými tématy střídali. Mezi hlavní probíraná témata patřila anatomie pohlavních orgánů, početí a porod, antikoncepce, pohlavní nemoci, LGBT, sexuální úchylky a povídání o lásce a přátelství, o budování vztahu a vlastní odpovědnosti za (nejen) sexuální zdraví. Večer jsme se scházeli společně všichni a každá skupinka si nachystala scénku, která se týkala probraného tématu. I přes velice nabitý program jsme měli svůj volný čas. Hrávali jsme plážový volejbal, fotbal nebo jsme měli možnost hrát společenské hry. Závěrečný večer jsme si zazpívali u táboráku. Moc jsme si to užili, program byl skvělý a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí.

Julie Vrbasová, Karolína Schelle a Amálie Grossová, 9.A

Fotogalerie