Kurz sexuální výchovy na Heyráku

Kurz Sexuální výchovy na Heyráku aneb vše, co potřebujete znát o sexu

Během měsíce října strávili žáci 9. ročníků ZŠ Heyrovského 3 dny v příjemném prostředí hotelu Medlov, aby se přiučili novým pojmům z oblasti lidské sexuality. Učitelé deváťáky rozdělili do pěti skupin, ve kterých se postupně zabývali tématy jako např. sexuální anatomie, početí a porod; antikoncepce a sexuálně přenosné nemoci; sexuální úchylky, LGBT komunita; láska, partnerství, vlastnosti ideálního partnera apod. Večer se všichni scházeli a každá skupina prezentovala výsledek své denní práce ostatním. V závěru večera si skupiny připravily i scénky na téma seznamování, výměna manželek nebo první rande. Nechyběl ani výlet do přírody, k nedalekému pramenu řeky Svratky. I když zpočátku měli někteří účastníci kurzu obavy z intimních témat, v závěrečném hodnocení se vyjadřovali pochvalně:

„Líbilo se mi, že s námi učitelé mluvili otevřeně.“

„Upřímně to byla zatím nejlepší školní akce, na které jsem byla.“

„Jsem ráda, že jste odpovídali na naše otázky, cítím se připravenější pro život.“

„Bylo to tady super, učitelé hodní, dobrá nálada a skvěle sestavený plán témat.“

„Celý kurz jsme si užili a budeme na něj rádi a v dobrém vzpomínat.“

Text sepsaly žákyně 9. ročníku ZŠ Heyrovského 32 - Anet, Bea a Eliška

Fotogalerie