9 + 1 u stromečku

Poslední společné Vánoce aneb Deváťáci s prvňáky u stromečku

V pátek 20. prosince jsme společně ve škole oslavili již deváté Vánoce. Báječně jsme si to užili, letos to asi byl vánoční den s nejpromyšlenějším programem, jaký jsme měli. Nejhezčím zážitkem byly dílny, v rámci kterých jsme pracovali s prvňáčky a pomáhali jim vyrábět dárky, vánoční přání a dekorace. Dokonce se nám podařilo všechny rozveselit a vytvořit krásnou vánoční atmosféru. Když jsme totiž dokončili společné „tvoření“, pozvali jsme je do třídy k našemu vánočnímu stromečku. Bylo hezké sledovat údiv našich nejmenších spolužáků, když jim někteří z nás zahráli koledy na hudební nástroje a oni dostali možnost si s námi zazpívat. Poté jsme jim předali ještě drobný dárek a oni drobností překvapili i nás. Následně jsme se s nimi už museli rozloučit a popřát jim pěkné Vánoce. Zbylé tři vyučovací hodiny, které jsme měli k dispozici, jsme strávili jako jeden kolektiv hraním her, tombolou, rozdáváním dárků a pojídáním cukroví. Největším překvapením pak pro nás byl speciální dárek od paní učitelky třídní. Každý z nás dostal plyšáka, protože „kdo si hraje, nezlobí.“

 Pavel a Tereza z 9.B.

vanocni dilny800x600xxx002-COLLAGE