Řemeslo má zlaté dno

Během minulých dnů jsme my, žáci 9. ročníků, absolvovali několik exkurzí na některé střední školy v Brně. Postupně jsme navštívili SŠ polytechnickou na ulici Jílová, SŠ TE na Olomoucké a SŠ dopravy a spojů na ulici Čichnova.

Prvním cílem bylo odloučené pracoviště SŠ Jílová na ulici Tučkova. Zde jsme si vyzkoušeli učební obory kovoobráběč, malíř a elektrikář. Velice nás potěšila pohostinnost a milé chování zdejších učitelů a žáků, nejvíce jsme uvítali svačinu v podobě bagety a pití. Všichni jsme nakonec odcházeli příjemně překvapení a natěšení na další exkurzi, tentokrát do hlavní budovy školy.

Na druhý den jsme se vydali na střední školu Olomoucká. Na tuto školu jsme se těšili také proto, že jsme loni na této škole absolvovali velmi zajímavý program na téma 3D tisk. Tentokrát jsme se dozvěděli nové informace o práci s CNC obráběcími stroji a navštívili jsme i dílny s úchvatným vybavením.

Třetí den pak přišla již zmiňovaná exkurze do hlavní budovy SŠ Jílová, která nás opět uvítala velice příjemným a domovským dojmem. Kromě odborných učeben jsme navštívili i tělocvičnu a několik relaxačních míst, která se nacházejí všude po škole. Opět jsme dostali výbornou svačinu v podobě bagety a pak jsme se vydali na další odloučené dílny. Zde jsme měli možnost zhlédnout práci budoucích podlahářů, truhlářů, sádrokartonářů a zedníků. I tato povolání nás nadchla. A tak se možná mezi námi najde i někdo, kdo bude podávat svou přihlášku na tuto školu.

Posledním výjezdem pak byla blízká SŠ Čichnova, kde nás zaujaly hlavně propracované učebny odborného výcviku. Mají zde vybudovanou fiktivní poštu, banku, firmu a dokonce i operační středisko. Zajímavý byl i výklad o oboru elektrikář a IT pracovník.

Všechny tyto exkurze byly skvělé a některým z nás ukázaly i budoucí cestu.

Napsala : Petra, Terka a Pavel z 9.ročníku.

Foto z akce naleznete v naší fotogalerii