Rusko - německé setkání osmáků

Na ZŠ Heyrovského si žáci od 6. třídy vybírají jako druhý cizí jazyk němčinu nebo ruštinu. Naši osmáci se domluvili, že se společně sejdeme a během jedné vyučovací hodiny si navzájem předvedeme ukázku obou jazyků.

Ruštináři nacvičili klasickou ruskou pohádku „Kolobok“, se kterou díky skvělým kostýmům a hereckým výkonům sklidili velký potlesk. Němčináři oplátkou upozornili na záludnosti německé abecedy, o které i zazpívali, a také upozornili na některá německá slova, která čeština přejala a běžně je používáme.

Své vystoupení předvedli i páťákům, aby se mohli těšit na to, co je příští rok nově čeká. Z ukázek děti pochopily, že oba jazyky mají své kouzlo, i své záludnosti.

Nicméně stále platí: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“

Simona Krejčí, vyučující ruského jazyka

rusko-nemecke-setkani