Škola v přírodě Horní Lipová 2019

Ve dnech 20. 5. - 24. 5. 2019 proběhla škola v přírodě pro páté třídy v překrásném prostředí Horní Lipové.

Po příjezdu jsme se po dobrém obědě a ubytování seznámili s okolím. Příjemná procházka směřovala k lesnímu baru, kde si děti uvědomovali nejen krásu okolí, ale také důvěru v čestnost a poctivost návštěvníků hor.

Žáci během týdne soutěžili, poznávali přírodniny, a také si zopakovali znalosti z kurzu 1. pomoci. Naučili se zajímavosti Olomouckého kraje, např. o Velkých Losinách, Bouzově aj. Rozličné aktivity s indiánskou tématikou završili výrobou lapačů snů.

Přestože nám i v dost velké míře pršelo, nezapomněli jsme navštívit Jeskyně Na Pomezí. Uvnitř jeskyní žáci poznali přírodní souvislosti, neboť následky dešťů jsme v podzemí v takové míře zažili všichni asi poprvé.

Paní kuchařka byla při loučení dojata oceněním svého umu dotazem jednoho z žáků: „Nechcete se odstěhovat do Brna?“ To, myslím, jasně hodnotí kvalitu stravy během našeho pobytu.

Věříme, že si všichni školu v přírodě užili a budou na ni rádi vzpomínat.

Za kolektiv Lenka Bálková

Fotogalerie