"Přijímací pohovor" v angličtině

V úterý 12. (9.A) a 21. listopadu (9.B) jsme se vydali do ateliéru Lávka v Brně - Kohoutovicích, kde  jsme měli možnost vyzkoušet si, jaké to je mít přijímací pohovor v cizím jazyce, a to v angličtině. Setkali jsme se se čtyřmi dívkami, kteří pochází z různých zemí, jmenovitě z Německa, Ruska, Španělska a Francie, které s námi dělaly "přijímací pohovor" do tří různých prací na tyto pracovní pozice: zdravotní asistent, asistent učitele a správce sociálních sítí. Na pohovory jsme chodili jednotlivě, každý z nás byl na dvou různých pohovorech, a v době, kdy jsme pohovor neměli, jsme si vyzkoušeli napsat svůj vlastní životopis a motivační dopis, oboje opět v angličtině. Byla to velmi zajímavá zkušenost a všichni na to rádi vzpomínáme.

David Slanec, Andrea Jakšová a Zuzana Pavlisová