Čtvrťáci na Velké Moravě

V pondělí 29. května se čtvrťáci vydali po stopách naší historie. Vzhledem k probírané látce ve vlastivědě to byla vcelku snadná volba. Aspoň na jeden den jsme se pokusili vžít do období Velké Moravy v Archeoskanzenu v Modré nedaleko Velehradu, kam v devátém století přišli patroni Moravy, Cyril a Metoděj. Jejich význam a slávu jsme si připomněli ve velehradské bazilice.  Jak se žilo na středověkém hradě jsme nasáli na nedalekém Buchlově. Po dobrém obědě jsme pronikli do vodního světa našich rybníků v Modré. Projít se pod hladinou rybníka a vidět kapry, jesetery či bílého sumce se každý den nepodaří. Návrat domů se trochu protáhl, protože Brnem jsme se spíše plížili, ale o to radostnější bylo shledání s rodiči zase zpátky doma.

Mgr. Eva Barovjanová, TU 4.A

Album ve fotogalerii: Čtvrťáci na Velké Moravě